Na co dziś mogą liczyć frankowicze
Kategorie:

Na co dziś mogą liczyć frankowicze?

Na co dziś mogą liczyć frankowicze? Frankowiczami nazywamy osoby, które posiadają kredyt w walucie, jaką jest frank szwajcarski. Po uwolnieniu franka raty ich kredytów poszybowały do góry. Niektórzy kredytobiorcy nie są w stanie spłacać swojego zadłużenia. Niemniej jednak mogą oni starać się o przewalutowanie kredytu lub całkowite unieważnienie umowy. Kto oferuje pomoc frankowiczom? Odpowiadamy.

Odfrankowienie kredytu

Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich, najczęściej starają się o jego odfrankowienie. Co to dokładnie oznacza? Otóż nic innego, jak przewalutowanie kredytu. Od tego momentu kredytobiorca nie spłaca zobowiązania we frankach, i w złotówkach. Teoretycznie jest to marzeniem wielu osób, które dziś płacą raty w walucie. Frankowicze muszą jednak spełnić kilka warunków, aby starać się o odfrankowienie kredytu. Muszą oni przede wszystkim udowodnić, że bank zawarł w umowie niedozwolone postanowienia waloryzacyjne. Jeżeli sąd to potwierdzi, to frankowicz ma prawo ubiegać się o przewalutowanie kredytu na złotówki.

Radcy prawni od kredytów frankowych podkreślają, że odfrankowienie jest doskonałym sposobem na pozbycie się ryzyka kursu walutowego. Niestety, ryzyko to jest bardzo wysokie, szczególnie przy niestabilnej sytuacji na rynkach walutowych. Płacona przez frankowiczów rata kredytu w dużym stopniu zależy bowiem od wysokości kursu franka szwajcarskiego. Bankowcy zaś twierdzą, że dziś najlepiej jest spłacać kredyt w takiej walucie, w jakiej zarabiamy. W naszym przypadku będą to oczywiście złotówki. Prawnik od kredytów frankowych z pewnością wyjaśni nam, na czym dokładnie polega odfrankowienie i jak będzie wyglądać w naszym przypadku. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość otrzymania z powrotem nadpłaconych rat kredytu. Nadpłata ta wynika oczywiście ze stosowania zawyżonego kursu franka szwajcarskiego.

Unieważnienie umowy kredytowej

Frankowicze mogą także ubiegać się o całkowite unieważnienie umowy kredytowej. W rezultacie doprowadzamy do sytuacji sprzed dnia zawarcia umowy kredytowej. Możemy więc poczuć się tak, jak gdyby umowa nigdy nie została zawarta. W rezultacie musimy zwrócić bankowi pożyczone środki finansowe. Bank zaś musi oddać nam pieniądze, które wpłaciliśmy w ramach spłaty kredytu. Co więcej, bank oddaje nam wszystko –  nawet prowizję i odsetki. Większość frankowiczów uważa, że taka sytuacja byłaby dla nich najkorzystniejsza. Nic dziwnego – ostatecznie każdy chce uwolnić się spod jarzma banku.

Tymczasem kancelarie od kredytów frankowych w Szczecinie https://pomocprzykredycie.pl/ twierdzą, że unieważnienie umowy kredytowej wcale nie tak prosto uzyskać. Tego typu wyrok wydaje bowiem sąd. Najpierw jednak musi on dokładnie zapoznać się z umową. To ona w zasadzie staje się przedmiotem sporu. Co zrobić, aby uzyskać unieważnienie umowy kredytowej? Nie wystarczy udowodnić, że w wyniku uwolnienia kursu franka jesteśmy poszkodowani. Umowa musi bowiem zawierać zapisy niedozwolone, które z mocy prawa powodują, że jest ona nieważna.

Dlaczego nie tak łatwo uzyskać unieważnienie umowy?

Teoretycznie unieważnić można każdą umowę kredytową. Niekoniecznie musi ona dotyczyć kredytu frankowego. Niemniej jednak banki zabezpieczają się przed tego typu roszczeniami. Zanim wydadzą umowę, prawnicy dokładnie sprawdzają jej treść. Bank nie może bowiem pozwolić sobie na to, aby każdy klient wystąpił teraz do sądu z pozwem o nieważność umowy kredytowej. Kancelarie od kredytu frankowego również niechętnie podejmują temat unieważnienia umowy. Pewne zapisy trudno bowiem podważyć, gdyż nie są one całkowicie jednoznaczne.

Polecamy także:

Co się bardziej opłaca?

Osoby, które posiadają kredyt frankowy, tak naprawdę nie mogą wybierać pomiędzy jego odfrankowieniem, a stwierdzeniem nieważności umowy. Wszystko zależy bowiem od zapisów umów, jakie podpisali z bankiem. Co więcej, banki same z siebie niechętnie idą na ugodę. Zwykle sprawy te mają swój finał przed organami sprawiedliwości. Frankowiczom chętnie pomagają kancelarie frankowe z Warszawy zajmujące się kredytami frankowymi i to do nich powinniśmy się udać, jeśli chcemy walczyć z kredytodawcą. Samemu bowiem ciężko będzie nam starać się o odfrankowienie kredytu czy też całkowite unieważnienie umowy. Pamiętajmy, że prawnik na początku wnikliwie przeanalizuje naszą umowę. Następnie podpowie nam, jakie rozwiązanie będzie w naszej sytuacji najkorzystniejsze. Obecnie coraz więcej możemy usłyszeć o tym, że frankowicze starają się dochodzić swoich praw.

Co więcej, wygrywają oni z bankami. Dlatego też każdy, kto posiada kredyt we frankach, powinien spróbować postarać się o odfrankowienie lub unieważnienie umowy. Jeśli nie podejmiemy jakichkolwiek działań, to będziemy musieli spłacać kredyt na starych warunkach. Każdy frankowicz doskonale wie, że są one skrajnie niekorzystne. Nie oznacza to jednak, że sądy będą każdą umowę unieważniać, a kredyt odfrankowywać. Wręcz przeciwnie – zadaniem naszego prawnika jest udowodnienie niepoprawności poszczególnych zapisów. Z tego względu rozważnie dobierajmy kancelarię, z którą będziemy współpracować https://klimkowski-kancelaria.pl/234/kancelaria-adwokacka-trojmiasto.

Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org
Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl

Klimkowski kancelaria prawna
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
42 208 88 42
www.klimkowski-kancelaria.pl