Co zrobić, aby anulować kredyt frankowy?
Kategorie:

Co zrobić, aby anulować kredyt frankowy?

Od roku 2004 coraz więcej osób decydowało się na zaciąganie kredytów hipotecznych we frankach. Ceny nieruchomości były bardzo przystępne, a kurs franka utrzymywał się na bardzo stabilnej stopie. Jednak cztery lata później wiele się zmieniło. Mieszkania niestety podrożały, a waluta stała się dwa razy droższa. Ludzie przeżyli prawdziwy szok. Pojawił się problem niezwykle wysokich rat, które trudno było opłacić. Wiele osób czuł się oszukanym. Czy są jakieś możliwości wyjścia z tej sytuacji? Co zrobić, aby anulować kredyt frankowy?

Przełom w Trybunale Sprawiedliwości UE

Bardzo trudna sytuacja frankowiczów trwała do roku 2019. W roku 2019 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejski wydał wyrok, który pomógł polskim kredytobiorcom. Sądy w Polsce zaczęły wydawać wyroki korzystne dla osób zadłużonych. Coraz więcej osób zaczęło odwiedzać kancelarie prawne dla frankowiczów w Szczecinie https://odfrankuj.org/ z zapytaniem o możliwość anulowania kredytu frankowego. Jest to jak najbardziej możliwe. Jednak konieczna jest znajomość prawa bankowego, a następnie umów zawartych z bankiem oraz złożenia ostatecznie w sądzie pozwu.
Umowy bankowe zawierały wiele zapisów, które okazały się niedozwolone. Działały one niekorzystnie na kredytobiorców. Wiele osób usłyszało od banków, że mogą poprawić zdolność kredytową poprzez zaciągnięcie kredytu właśnie we frankach, który wówczas kosztował około dwóch złotych. Jaki był efekt? Efekt to zadłużenie na wyższe sumy, co po wzroście kursu franka szwajcarskiego okazało się zgubne dla kredytobiorców.

Co możemy zrobić, gdy mamy kredyt we frankach? Możemy się udać do prawnika z GRYF – kancelaria frankowa, który się zapozna z zapisami umowy kredytowej i po stwierdzeniu niedozwolonych w nim klauzul może w imieniu klienta wystąpić do odpowiedniego sądu o anulację kredytu. Dotyczy to całości umowy. Jest to droga skuteczna do odzyskania wpłaconych rat oraz także uwolnienia się od zadłużenia powstałego. Z czasem w sądach zaczęło się pojawiać coraz więcej pozwów przeciwko bankom. Na całe szczęście wyroki, które zapadają, są dla frankowiczów jak najbardziej korzystne.

Nieważna umowa

Aby móc anulować kredyt we frankach, musimy przed sądem udowodnić, że zawarta umowa jest po prostu nieważna, a więc nie została nigdy zawarta i wtedy należy skorzystać z pomocy kancelaria frankowa Szczecin https://pomocprzykredycie.pl/. Co dla kredytobiorcy oraz banku oznacza anulowanie umowy frankowej? W takiej sytuacji każda ze stron zobowiązana jest do zwrotu wszelkich otrzymanych świadczeń. Bank jest zobowiązany oddać klientów wartość dotychczas spłaconych rat razem z odsetkami oraz bankowymi opłatami. Jeśli zaś chodzi o kredytobiorcę, to jest on zobowiązany do oddania bankowi kapitału, na jaki opiewa konkretnie umowa. Będzie to kwota kredytu bez żadnych odsetek oraz opłat dodatkowych. Pojawia się jeszcze jednak kwestia. Chodzi o przedawnienie roszczeń. Warto o tym porozmawiać ze swoim prawnikiem.

Przedawnienie roszczeń

Możemy się spotkać z różnymi interpretacjami po anulowaniu kredytu frankowego wśród kancelarii frankowych z Warszawy, takich jak GRYF – kancelaria frankowa. Dotyczą głównie terminu, od którego jest liczone przedawnienie. Co to oznacza dla nas, jako dla kredytobiorców? Sąd może uznać roszczenie banku za nieaktualne z uwagi na przedawnienie. W takim właśnie przypadku kredytobiorca nie musiałby bankowi zwracać kwoty kredytu, a pomimo to uzyskałby zwrot wszelkich pieniędzy wpłaconych.

Banki takowe działania uzyskały za niekorzystne i w przypadku wygrania sprawy przez klienta zaczęły informować o planowaniu pozwania kredytobiorcy. Oczywiście ma to na celu odstraszenie klientów do dochodzenia swoich racji na sądowej drodze. W praktyce sąd jednak może wziąć pod uwagę samo przedawnienie oraz nakazać kredytobiorcy rozliczanie się z bankiem, po wydaniu wyroku o anulowaniu umowy.

Czy jest sposób, aby wygrać sprawę o anulowanie frankowej umowy?

Frankowicze na pewno nie powinni zwlekać z decyzją o złożeniu pozwu do sądu przeciwko bankowi o anulowanie frankowego kredytu, ponieważ dla nich jest to niezwykle korzystne. Aby to jednak potwierdzić, umówić się musimy na konsultację do prawnika, który po analizie umowy, wskaże nam, jakie są szanse na wygraną. Przedstawi już wydane wyroki sądowe z zakończonych spraw na korzyść frankowiczów. Dobra wiadomość jest taka, że sądy raczej są przychylne frankowiczom. Dostrzegają wiele nielegalnych praktyk banków.

Co jest jeszcze istotne dla pomocy frankowiczom? Na pewno to, że o anulowaniu kredytu ubiegać się mogą zarówno kredytobiorcy z indeksowanymi oraz denominowanymi kredytami. Czy musimy się obawiać reakcji banku na otrzymany pozew? W żadnym wypadku. Na pewno nie pogorszy się nasza sytuacja finansowa. Do czasu wydania przez sąd decyzji o anulowaniu umowy frankowej należy spłacać kolejne raty kredytu. Nie możemy doprowadzić do zaległości. Niestety wielu kredytobiorców o tym nie wie i z uwagi na powstałe zaległości mogą sobie narobić problemów.
Gdy jesteśmy w podobnej sytuacji, to powinniśmy zainwestować w dobrego prawnika. Dzięki temu pomoże nam przygotować wszystkie dokumenty, a także pomoże załatwić wszelkie formalności. Na pewno nie mając wiedzy prawniczej nie poradzimy sobie z tym wszystkim samodzielnie. Bardzo łatwo można się w tym pogubić.

Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl

Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org