Wszystko, co musimy wiedzieć o kredytach biznesowych
Kategorie:

Wszystko, co musimy wiedzieć o kredytach biznesowych

Wszystko, co musimy wiedzieć o kredytach biznesowych – prowadzimy własne firmy i aż za dobrze wiemy, jak ważne jest finansowanie czegokolwiek w tym zakresie. Często zdarza się, że budżet jakim dysponujemy i miesięczne dochody jakie uzyskujemy nie wystarczają na realizację wszystkich naszych planów, przecież celem tych planów jest… Więc po co w ogóle je wdrażać? Kredyt na działalność gospodarczą w większości banków to idealna odpowiedź na nasze pytanie, pozwoli na szybkie uzyskanie gotówki. Ale czy naprawdę są takie idealne? Kiedy można je uzyskać, na co można przeznaczyć pozyskane dzięki nim środki i wreszcie – czym różnią się te kredyty od kredytów? Wszystkie omówimy w artykule.

Pożyczki kredytowe

Niejednokrotnie ludzie mylą kredyty firmowe z kredytami – a jednocześnie są to zupełnie różne działania i zakres finansowania. Pożyczki dla firm można uzyskać i wykorzystać na dowolny cel – to ich główna zaleta, która przyciąga dużą liczbę przedsiębiorców. Pożyczki opiewają zazwyczaj na nieco mniejsze kwoty niż kredyty (zwłaszcza kredyty inwestycyjne), a zdobyte dzięki nim dodatkowe pieniądze trzeba spłacić maksymalnie w ciągu siedmiu lat (oczywiście z odpowiednią prowizją). Wspaniałe w pożyczkach jest to, że decyzja o przyznaniu pożyczki zapada zwykle w ciągu dziesięciu minut.

W przypadku kredytów dla firm jesteśmy w stanie zabezpieczyć do 200 000 zł na dowolny prowadzony przez nas projekt – to standardowe maksimum, ale w poszczególnych bankach może się ono nieznacznie różnić. Warto wspomnieć, że kwota, jaką otrzymamy, zależy całkowicie od naszych osobistych uwarunkowań – podobnie jak w przypadku kredytu, bank patrzy na naszą zdolność kredytową i to, czy jesteśmy w stanie spłacić (terminowo) pożyczone pieniądze.

Co to jest uzyskanie kredytu?

Wszystko, co musimy wiedzieć o kredytach biznesowych
Wszystko, co musimy wiedzieć o kredytach biznesowych

Dziś proces uzyskiwania przez firmy pożyczek został zredukowany do absolutnego minimum. Prowadząc własny biznes i chcąc pozyskać kapitał, który nam w tym pomoże, nie musimy składać mnóstwa papierów, dokumentów ani nikomu udowadniać, że będziemy spłacać nasze długi. Wystarczy, że udasz się do oddziału banku i złożysz odpowiedni wniosek u jego pracowników. Wypełniając podstawowe dane, głównie potrzebną nam kwotę oraz oprocentowanie, jakie zamierzamy spłacać, informujemy bank o naszej ofercie tego kredytu – który z kolei odpowiada na nią i daje nam odpowiedź tak lub nie dziesięć minut po złożeniu Aplikacja.

Żyjemy w XXI wieku, a Internet stał się bardzo ważną częścią naszego życia. Koniec z wizytą w oddziale banku w celu uzyskania kredytu – wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, wypełnić wniosek online i otrzymać gotówkę przelewem internetowym (w przypadku pozytywnej decyzji). Nie musimy opuszczać centrali firmy, ani nawet biurka – zapracowani ludzie docenią fakt, że nie mogą tracić czasu na czekanie w dosłownie kilometrowych kolejkach.

Założyć firmę z pożyczką?

Na uzyskanie kredytów dla swoich firm mogą liczyć nie tylko firmy, które od dawna są giełdowe – mogą na nie liczyć również te, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie biznesu. Dla wszystkich, którzy działają na rynku krócej niż 12 miesięcy, bank przygotował specjalne oferty, a możliwość uzyskania szybkiej gotówki to dopiero początek. Jest to szczególnie pomocne, biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze miesiące prowadzenia firmy są często najtrudniejsze pod względem finansowym.

Pożyczki dla nowych firm https://www.pfp.com.pl/pozyczki/na-start nieco różnią się od kredytów dla firm, które działają na rynku od dłuższego czasu. Po pierwsze ich kwoty są znacznie mniejsze (zwykle nie więcej niż 30 000 zł) – co jest logiczne, skoro nowa firma nie ma wiarygodności w banku. Ciekawostką jest jednak możliwość moratorium na spłaty, co byłoby mile widziane przez firmy działające sezonowo.

Wnioski

Jeśli nasza firma rozwija się (lub dopiero rozpoczyna działalność), ale częściowo hamuje ją brak dostępnych środków, pożyczka dla firm może być dla nas świetną opcją. Daje natychmiastowy dostęp do budżetu, który można przeznaczyć na dowolny cel – bank go nie infiltruje ani nie kontroluje. Wiąże się to z bonusem: daje nam dostęp do kapitału, który możemy od razu wykorzystać do rozwoju firmy. To z kolei zapewni nam wyższe dochody, a co za tym idzie możliwość szybszego zarobienia pieniędzy. W związku z tym pożyczka ta nie tylko zapewni nam możliwość realizacji doraźnych celów, ale również potencjalnie zwiększy nasze miesięczne dochody. Możemy je również wykorzystać do przyspieszenia spłat.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Monte Cassino 32
70-466 Szczecin
913129216
www.pfp.com.pl