Jak wybrać dobre komputery do firmy?
Kategorie:

Jak wybrać komputery do firmy?

Jak wybrać dobre komputery do firmy? Nie można przede wszystkim sugerować się tylko i wyłącznie ceną i próbować zaoszczędzić na poszczególnych parametrach. Podstawą urządzenia powinien być szybki, dobry procesor. Warto zdawać sobie sprawę, że możliwe jest znalezienie bardzo wysokiej jakości komputerów do firmy w atrakcyjnej cenie. Należy jednak wiedzieć w jaki sposób szukać takich urządzeń. Czym zatem powinno się sugerować wybierając komputery do firmy?

Trzeba mieć świadomość, że wybranie odpowiedniego komputera do firmy jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jak wiadomo część przedsiębiorców jest zdania, że w każdej kwestii można maksymalnie zaoszczędzić, niestety zaliczają do tych aspektów również komputery do firmy. Właściciele firm wychodzą nawet z założenia, że świetnie funkcjonujące urządzenie może mieć ponad 8 lat i być tzw. “używanym składakiem”. Bardzo często na tego typu komputerach problemy ma Windows 7. Przedsiębiorcy muszą zdawać sobie sprawę, że próbowanie szukania oszczędności na takich kwestiach, jak komputery do firmy w dłuższej perspektywie przyniesie zdecydowanie więcej strat niż korzyści. Warto również wiedzieć, że bardzo wysokiej jakości sprzęt komputerowy bez żadnego problemu można wziąć w leasing. Wystarczy jedynie wiedzieć, gdzie dokładnie go szukać. Przedsiębiorcy muszą również pamiętać, że tylko i wyłącznie zdecydowanie się na urządzenia właściwej marki będą w stanie zagwarantować najwyższą możliwą jakość.

Czym powinno się sugerować przy wyborze komputerów do firmy?

Przedsiębiorcy wybierający komputery do firmy muszą przede wszystkim zdecydować się przynajmniej na przyzwoitą kartę graficzną. Nie jest to jednak najbardziej istotny element urządzenia. Płynną pracę komputera na długie lata będzie w stanie zapewnić bezawaryjny procesor. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą procesory odpowiednio zintegrowane z GPU. Bardzo szeroką ofertę asortymentową posiada firma Intel, który wyróżnia się na trudnym i wymagającym rynku przede wszystkim bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Jak wybrać dobre komputery do firmy?Specjaliści rekomendują, by komputery do firmy były wyposażone przynajmniej w procesor z 8 GB RAM-u. Polecane jest także zainwestowanie w bardzo wysokiej jakości dysk SSD, który będzie w stanie wyeliminować także ewentualne problemy z powolnym doczytywaniem niektórych danych z dysku. Dysk jest ponadto cichy, co bardzo usprawnia pracę. Komputery do firmy będą dzięki temu szybkie i responsywne nawet w sytuacji, gdy pozostałe części będą miały po kilka lat. Ponadto warto mieć świadomość, że zawsze można części wymienić na jeszcze nowsze.

Przedsiębiorstwo nie może zapomnieć o zainwestowaniu w wysokiej klasy monitor. Firmy, które zdecydują się na słabszy i używany model muszą mieć świadomość, że pracownicy będą się skarżyć na problemy z odczytywaniem informacji pojawiających się na ekranie. W przypadku, gdy jednak przedsiębiorca stwierdzi, że zakup wysokiej jakości nowego monitora będzie przekraczał jego możliwości finansowe, powinien zdecydować się na bardziej kompaktowy produkt. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo dużą wadą komputerów stacjonarnych jest pobieranie stosunkowo dużo energii. Firma musi również pod nie zagospodarować znacznie więcej wolnej przestrzeni.

Czy warto zdecydować się na zakup laptopów do firmy?

W przypadku, gdyby pracownicy danego przedsiębiorstwa musieli być zdecydowanie bardziej mobilni, firma może bez żadnego problemu zainwestować w laptop. Urządzania nie tylko będą wygodniejsze, ale również łatwiej będzie je serwisować czy przenosić. Ponadto laptopy obecnie dostępne są na rynku praktycznie w każdej półce cenowej. W przypadku tego typu urządzeń polecane jest także zwrócenie szczególnej uwagi na procesor. Do minusów laptopów trzeba zaliczyć zdecydowanie mniejszą w porównaniu do komputerów stacjonarnych możliwość modernizacji.

Laptopy umożliwiają nie tylko właścicielowi, ale również pracownikom danej firmy podłączyć się do sieci praktycznie z każdego miejsca. Znacznie ułatwi to kontakt między pracownikami, a firmą, szczególnie po ważnych spotkaniach. Z kolei większe przedsiębiorstwa, które muszą wyposażyć znacznie większą liczbę stanowisk, powinny zdecydować się na zakup laptopów, które będą posiadały Intel vPro. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Oferują one bowiem technologię Intel Active Management Technology, która pozwala na zdalne zarządzanie urządzeniem, co może być niezwykle przydatne w przypadku wielu komputerów. Ponadto mają wsparcie sprzętowe dla szyfrowania dysków, a także bardzo bezpiecznego rozruchu, strzegą tożsamości poszczególnych użytkowników. Koniecznie należy dodać, że laptopy są stosunkowo cichymi urządzeniami, co na większych przestrzeniach biurowych jest ogromną zaletą.

Przedsiębiorcy muszą również pamiętać, że komputer jest podstawowym narzędziem pracy praktycznie w każdym biurze, musi zatem być nie tylko szybki, ale również niezawodny. Konieczne jest zatem określenie zapotrzebowania, a następnie bardzo dokładne rozejrzenie się po modelach i cenach przy uwzględnieniu wszystkich wspomnianych kwestii.