Czy warto rekrutować pracowników ze Wschodu?
Kategorie:

Czy warto rekrutować pracowników ze Wschodu?

Czy warto rekrutować pracowników ze Wschodu? Wielu przedsiębiorców chce rozwijać swój biznes w najlepszy możliwy sposób, aby nie tylko rósł efektywnie, ale co najważniejsze stale rósł. Nie można jednak zaprzeczyć, że aby tak się stało, organizacja powinna mieć pracowników i solidny zespół, który może posuwać się do przodu.

Czy warto rekrutować pracowników ze Wschodu?

Prawdą jest, że wielu właścicieli stara się robić wszystko samemu, niestety na dłuższą metę to nie do końca wychodzi, bo prędzej czy później czas się skończy, a biznes jest tylko kłopotem, a nie gratyfikacją.

Problem jednak w tym, że niedobór siły roboczej staje się w naszym kraju coraz bardziej widoczny. Zmusza też firmy do poszukiwania pracowników za granicą, a rozwiązaniem mogą tu być pracownicy z Ukrainy apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy.

Czy warto ich rekrutować?

Być może jako przedsiębiorca chcesz kogoś takiego zatrudnić, ale w głębi duszy martwisz się, czy będzie w stanie spełnić Twoje wymagania. Nie ma jednak czasu za dużo myśleć, bo do 2030 r. liczba osób pracujących w Polsce ma spaść o prawie 5 mln, co jest bardzo dużą i niezwykle niepokojącą liczbą.

Zatrudnienie pracowników ze Wschodu wydaje się więc najbardziej logicznym rozwiązaniem, ale tutaj, nawet z decyzją, pojawia się kolejne wyzwanie. To powiedziawszy, wiąże się to z samą rekrutacją, więc wybierz najlepszych ludzi, którzy faktycznie wniosą jak największą wartość do Twojej firmy.

Profesjonalna agencja pracy

To oni odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców i pomagają znaleźć pracowników na Wschodzie. Warto w tym miejscu podkreślić, że jako pracodawca możesz w pełni zrozumieć kogo dokładnie zatrudnia i doprecyzować swoje wymagania już na początku współpracy. Dzięki temu w kolejnym etapie można uniknąć wielu nieporozumień, co z kolei pozwala na dalsze przyspieszenie wdrożenia przez samych pracowników.

Nie rób. Każdy kandydat może być również skutecznie przetestowany przez taką agencję przed przyjęciem do pracy, np. umiejętności manualne, co jest bardzo ważne dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza jeśli pracownicy mają wykonywać manualne zadania, które wymagają umiejętności manualnych, a konserwacja jest bardzo wrażliwa. koncentracja do pracy.

Największy błąd pracodawcy?

Co prawda ta sytuacja zmienia się z roku na rok, ale wciąż jest wiele firm, które starają się znacząco ratować wschodnich pracowników, a czasem nawet ich oszukiwać. Należy pamiętać, że otwierają się również nowe rynki w Europie i warto zapobiegać odejściu takich pracowników. Właściwie, jeśli zależy Ci na stałym rozwoju Twojej organizacji, zdecydowanie powinieneś zadbać o jej fundament, o pracowników, którzy codziennie przychodzą do pracy i na nią zarabiają.

A jeśli nie wiesz, jak postępować z pracownikami ze Wschodu?

W rzeczywistości jedyną przeszkodą może być bariera językowa, więc zrozumienie i wyjaśnienie na początku wymaga cierpliwości. Wielu pracodawców decyduje się również na sponsorowanie swoich pracowników na kursy języka polskiego, co z pewnością ułatwi późniejszą komunikację.

Ostatecznie oczywiście wiele zależy od tego, jaką pracę pracownik ma dla Ciebie wykonać. Jeśli mówimy tutaj o powtarzalnej pracy, takiej jak np. linia produkcyjna, to może wystarczyć pokazanie dokładnie, jak coś zrobić wiele razy.

Jakie są Twoje główne korzyści jako pracodawcy?

Po pierwsze, nie będziesz się spieszyć, dzięki czemu Twoja firma będzie mogła rozwijać się, działać i obsługiwać klientów bez większych problemów.​​​ W końcu jest to kluczowe, jeśli chcesz być w stanie utrzymać swoją pozycję na rynku w tych niepewnych czasach.

Czy warto rekrutować pracowników ze Wschodu?
Czy warto rekrutować pracowników ze Wschodu?

Warto też dodać, że coraz więcej konkurentów prawdopodobnie zacznie lub już korzysta z usług agencji, ponieważ to bardzo solidna siła robocza i ludzie, z którymi naprawdę chcesz pracować. Pytanie jednak brzmi, czy jako właściciel firmy potrafisz je skutecznie selekcjonować, a następnie zarządzać nimi tak, aby nie chciały Cię opuścić. Jest to absolutna konieczność i zwykle sprowadza się do tego, o czym mówiliśmy powyżej, a mianowicie odpowiedniego wynagrodzenia, dobrego traktowania i zagwarantowania najlepszych możliwych warunków pracy. Właściwie nie ma tu nic szczególnego, bo takich przepisów powinien przestrzegać każdy właściciel firmy, bez względu na to, czy zatrudnia pracowników ze Wschodu, czy naszych rodaków.

Najlepiej udać się do najbliższej agencji pośrednictwa pracy, która rekrutuje takich pracowników, gdyż tam uzyskasz wiele cennych odpowiedzi na temat tego, na czym polega ta współpraca i dlaczego się opłaca.

Aps Profit Polska sp. z o. o.
ul. Emilii Plater 14B/U1
71-635 Szczecin
+48 91 462 43 12
www.apsprofit.pl