Rolety do kuchni
Kategorie:

Rolety do kuchni

Rolety do kuchni. Dla prawidłowych relacji w rodzinie i spędzania wspólnego czasu kuchnia zajmuje wyjątkowe miejsce. I nic dziwnego, że domownicy, zapoznając się z nowym mieszkaniem, przede wszystkim zwracają uwagę na kuchnię. Można powiedzieć, że jest to pomieszczenie będące łącznikiem wszystkich pokoi w mieszkaniu. Nieefektywny i niepraktyczny wystrój okna w kuchni nie przyczynia się do tworzenia przytulności i ciepłej atmosfery. Dlatego wiele osób uważa, że tradycyjne zasłony są nieodpowiednie w kuchni lub potrzebują czegoś innego, na przykład funkcjonalnych i pięknych rolet.

Czy warto mieć rolety w kuchni?

Rolety do kuchniTradycyjne zasłony mają zdolność zbierania kurzu, co wymaga okresowego prania, w przeciwnym razie zaczną zatruwać powietrze w kuchni. Ponadto zasłony mają tendencję do marszczenia i tracą atrakcyjny wygląd. Kobiety często nie lubią, gdy ktoś podgląda je podczas gotowania. Nic, więc dziwnego, że rolety najczęściej można zobaczyć właśnie w kuchni.
Ponadto, gdy domowy kucharz całkowicie zanurzyć się w procesie gotowania i nagle postanowi zasłonić zasłony, musiał zadać sobie pytanie: czy mam czyste ręce? Co powoduje pewien stres psychiczny i dyskomfort. W tym przypadku na ratunek przyjdą różne typy rolet, które można zaciągnąć bez zabrudzenia, w tym celu mają specjalne sterowanie (na przykład łańcuch, sznur), w przeciwieństwie do zwykłych zasłon, które wymagają fizycznego kontaktu rąk z tkaniną. Rolety coraz częściej zdobywają swoje miejsce w kuchni. Instalacja rolet nie tylko doda przytulności i komfortu, ale także pozwoli stworzyć oryginalne wnętrze i odpowiednio odróżnić kuchnię od wszystkich innych pokoi.

Czym się kierować wybierając rolety do kuchni?

Na pewno nie wszyscy wiedzą, że oprócz najzwyklejszych rolet mogą istnieć ich różne odmiany: bardziej ekskluzywne, rolety materiałowe: poziome lub pionowe. W związku z tym często wielu właścicieli kuchni myśli o tym, które wybrać. Wybierając rolety, należy wziąć pod uwagę osobiste upodobania i wielkość kuchni. Tak, więc w małej kuchni kwestia utrzymania i oszczędzania wolnego miejsca jest szczególnie ważna.

Oprócz tego ważne są takie czynniki, jak to, czy jest to słoneczna strona budynku czy kuchnia jest ciemna czy jasna. Ponadto, jak rodzaj rolet może wpłynąć na dostęp i wolne miejsce w pobliżu parapetu. Wybierając praktyczne rolety poziome lub mniej praktyczne pionowe, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak rozmiar, powierzchnia kuchenna i jak często są gotowane posiłki oraz odległość od kuchenki do stołu.

Które rodzaje rolet w kuchni są najlepsze?

Rolety poziome aluminiowe to prawdopodobnie najpopularniejszy typ rolet w kuchni ze względu na ich niski koszt i praktyczność. Nie wchłaniają tłuszczu, brudu. Ich powierzchnia jest gładka i łatwa do czyszczenia, można również osiągnąć efekt dekoracyjny. Ten rodzaj rolet nie jest trudny w utrzymywaniu komfortu, jednocześnie aluminium może organicznie wpasować się w kuchnię i harmonizować z wieloma elementami kuchennymi, które zawierają metal, co jest bardzo charakterystyczne dla tego pomieszczenia.

Dla wielu osób słowo rolety kojarzy się z białym kolorem. Ale w rzeczywistości wcale nie muszą być białe, tutaj można dać upust swoim pragnieniom i wybrać kolor, który najlepiej pasuje do wystroju. Kolor rolet musi pasować i harmonijnie łączyć się z kolorem tapety, mebli kuchennych i innych elementów kuchni. Aby stworzyć poczucie naturalności, można zamówić drewniane rolety poziome. Wadą może być ich wyższa cena, ale jest też znacznie tańsza opcja rolety z aluminium, na którym zastosowano rysunek imitujący różne rodzaje drewna.

Kryteria wyboru rolet do kuchni

W przypadku montażu w kuchni rolety typu kasetowego mają one przewagę nad otwartymi, ponieważ przy intensywnym gotowaniu i zwiększonym ryzyku zanieczyszczenia tkaniny materiał można zwinąć w kasetę. Ponieważ prowadnice w roletach kasetowych są wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium, w przeciwieństwie do tkanin łatwo je oczyścić z różnych zanieczyszczeń kuchennych.

Oczywiście, wybierając rolety pionowe zamiast bardziej praktycznych rolet poziomych, można pójść na kompromis: chociaż łatwiej jest dbać o poziome, nie zapewniają one takiej estetyki i wygody jak rolety pionowe. Rolety można montować na ścianie, zakrywając w ten sposób cały otwór okienny lub mocujące do każdego skrzydła osobno. Rolety z odpowiednio dobranym materiałem dobrze się dogadują i łączą z tradycyjnymi zasłonami. Nieznaczne zabrudzenie tkaniny rolet można usunąć wilgotną gąbką, a poważniejsze zabrudzenie środkami do czyszczenia na sucho.

Podsumowując, należy powiedzieć, że rolety są doskonałą opcją do ochrony przeciwsłonecznej w kuchni, pod warunkiem, że okno jest wystarczająco daleko od kuchenki. Większość projektantów uważa, że rolety pionowe pozwalają wizualnie zwiększyć wysokość pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku mieszkań o niskim suficie. Ze względu na fakt, że rolety pionowe, w przeciwieństwie do zwykłych zasłon, nie składają się z litego materiału, ale z lameli w paski, pozwalają znacznie lepiej przepuszczać powietrze i tlen, co jest szczególnie ważne podczas dusznego lata.