Namioty sferyczne całoroczne
Kategorie:

Namioty sferyczne całoroczne

Najnowsze spojrzenie w trend domów i konstrukcji niestandardowych to namioty sferyczne całoroczne, mające kształt kuli. Powszechnie uznawane są za standard przy kontakcie z przyrodą, posiadają wiele cech funkcjonalnych. Jednocześnie prosta konstrukcja tych namiotów wykonana z belek z łącznikami pozwala na ich montaż bez dużej ilości sprzętu. Geokopuła ma doskonałą odporność na obciążenia wiatrem i śniegiem. Istnieje wiele opcji materiałów ramowych – drewno, metal, nowoczesne kompozyty.

Namioty sferyczne całoroczne

Namioty sferyczne całoroczne stały się popularne ze względu na kompletność ich kształtu, który tworzy przestronną przestrzeń wewnętrzną. Namiot kopułowy z łatwością może pełnić rolę mobilnego kina lub planetarium, placu zabaw czy letniej kawiarni. Organizując duże przestrzenie eventowe na festiwalach lub dużych imprezach wystawienniczych, namiot sferyczny można połączyć tunelami z dowolnym innym namiotem z tej serii. To konstrukcje zoptymalizowane dla wszystkich stref klimatycznych, dlatego mogą być z powodzeniem użytkowane przez cały rok. Namioty sferyczne całoroczne są całkowicie zamknięte i wodoodporne a także odpowiednio izolowane. Wyposażone są w praktyczne ogrzewanie, wentylację a także pasywną cyrkulację powietrza. Popularne w wielu krajach na świecie zostały sprawdzone w różnych klimatach, nie tylko gorących, ale również zimnych.

Co składa się na konstrukcję namiotu sferycznego całorocznego?

Namioty sferyczne całoroczne
Namioty sferyczne całoroczne

Stelaż zmontowanego namiotu geokopułowego jest samonośny, co umożliwia jego montaż bez fundamentu w miejscach, gdzie prace ziemne i betonowe są zabronione (trawniki, tereny chronione, itp.). Podstawy mocowane są za pomocą kotew w istniejącym gruncie. Szybko montowana konstrukcja oparta jest na metalowej ramie pokrytej tkaniną PVC ciasno naciągniętej i pokrytej specjalnymi środkami, które czynią ją odporną na ogień i warunki atmosferyczne. Charakterystyczne cechy namiotu sferycznego całorocznego to atrakcyjny design, wysoka jakość wykonania, szybkość montażu i demontażu. Malowanie proszkowe konstrukcji to nie tylko jedna z opcji zdobienia, ale także niezawodny sposób na zabezpieczenie przed wpływem czynników zewnętrznych.

Namiot sferyczny całoroczny będzie wyglądać świetnie, jeśli trzeba rozwiązywać takie zadania jak:

  • Domki letniskowe całoroczne.
  • Zorganizowanie wystawy lub promocji, spotkania biznesowego.
  • Wybudowanie glampingu – hotel, pole namiotowe.
  • Zbudowanie obiektu sportowego.
  • Organizowanie imprezy poza siedzibą firmy, np. firmowe lub sportowe.

Zalety namiotów sferycznych całorocznych:

Dzięki swojemu kształtowi namioty sferyczne idealnie wpasowują się w istniejącą architekturę i wyglądają jak dekoracja o nowoczesnym designie technicznym.

Mają szeroki wachlarz korzyści:

  • Wysokiej jakości materiał stelaża i osłony.
  • Okrągły kształt odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.
  • Solidna, wytrzymała konstrukcja, może być montowana na dowolnej powierzchni, w dowolnym miejscu.

Można zamówić dowolną konstrukcję namiotu sferycznego, występuje on w wielu rozmiarach oraz kolorach, dzięki czemu każdy ma możliwość zaprojektowania swojego rozwiązania na urządzenie przytulnej przestrzeni. Powstają przestronne powierzchnie glampingowe dla gości a także dla całych rodzin.

Zobacz inne rozwiązania:

Namioty sferyczne całoroczne dla glampingu

Glamping to namioty wyposażone we wszystko, czego człowiek potrzebuje. Turyści nie muszą tu przynosić plastikowych krzeseł, dmuchanych materacy i leżaków, bo w namiocie znajdują się sofy lub łóżka, fotele, stoliki. Nie znajduje się jednak w centrum dusznej i zakurzonej metropolii, ale w malowniczym miejscu, nad brzegiem rzeki lub w lesie. Nie ma jacuzzi, ale można cieszyć się śpiewem ptaków, aromatem łąkowych ziół, ciszą i spokojem. Glamping pomoże zmęczonym miejskim zgiełkiem mieszkańcom dobrze odpocząć, miło spędzić czas z przyjaciółmi, nie odmawiając sobie zwykłego komfortu.

Dzięki namiotom sferycznym całorocznym glamping jest możliwy o każdej porze roku. Taki namiot posiada izolowaną kopułę i w pomieszczeniu jest ciepło i jest bardzo przyjemnie. W namiocie ze wzmocnioną ramą, można zainstalować urządzenie grzewcze. Ze względu na kulisty kształt kopuła szybko się nagrzewa, dlatego podstawowym zadaniem izolacji jest zapobieganie utracie ciepła.

Izolacja cieplna to układ warstwy izolacyjnej z nowoczesnego materiału hydrofobowego, który jest odporny na zamoczenie, nie przepuszcza zimna i wiatru. System specjalnych zamków w takiej powłoce blokuje drogi ucieczki ciepła. Warstwa izolacyjna kopuły pokryta jest folią PCV, która chroni tkaninę poliestrową przed uszkodzeniem, a także przyczynia się do swobodnego spływania śniegu z jej powierzchni.      

Aranżacja przestrzeni dzięki namiotom sferycznym całorocznym to harmonijny zespół natury i architektury. Wykorzystywane są pastelowe naturalne odcienie, meble z drewna lub wikliny, detale wnętrz w stylu eko lub z lokalnym smakiem. Każdy namiot musi być podłączony do prądu, wyposażony w łóżka, stół, krzesła, piec grzewczy, koce termiczne, bojler, zbiornik na wodę. Wybierając dla swoich potrzeb odpowiedni rozmiar namiotu uda się uzyskać wysoki komfort oraz intymność.