Namiotowe hale magazynowe to proste i tanie rozwiązanie nie tylko do przechowywania towarów
Kategorie:

Namiotowe hale magazynowe to proste i tanie rozwiązanie nie tylko do przechowywania towarów

Namiotowe hale magazynowe to proste i tanie rozwiązanie nie tylko do przechowywania towarów. Wynajęcie lub budowa dużego magazynu to zwykle spora inwestycja wymagająca nie tylko sporo pieniędzy, ale również zaangażowania. Gdy chce się tego uniknąć warto zainteresować się ofertą namiotowych hal magazynowych. Są szybkie i proste w montażu. Mogą służyć do wielu celów i na ich postawienie nie potrzeba pozwoleń budowlanych.

Nadają się do magazynowania każdego produktu

Dzisiejsze namiotowe hale magazynowe są przede wszystkim lekkimi i w sumie – mimo możliwych dużych rozmiarów – kompaktowymi konstrukcjami. Zrobione są najczęściej ze stalowego szkieletu, który oczywiście zabezpieczony jest przed korozją. Ściany i dach wykonane są natomiast ze sztucznego tworzywa. Materiały te są oczywiście wodoodporne, nie przepuszczają promieni UV i nie pojawiają się na nich pleśń lub grzyb. Pozwalają one również na przechowywanie tam każdego rodzaju towaru, w tym zarówno produktów spożywczych, jak i środków chemicznych. To wszystko sprawia, że nie tylko stanowią doskonałą powierzchnię magazynową, ale również świetnie chronią to, co jest w środku przed niekorzystnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. I nie potrzeba takiej namiotowej hali magazynowej demontować na zimę, ponieważ może funkcjonować o każdej porze roku.

Również na indywidualne zamówienie

Namiotowe hale magazynowe to proste i tanie rozwiązanie nie tylko do przechowywania towarówProdukcją namiotowych hal magazynowych zajmuje się dziś wiele firm. Mogą one mieć oczywiście różne wielkości, kształty i kolory. Mogą mieć do kilkuset metrów kwadratowych powierzchni i do kilkunastu metrów wysokości i być również wyposażone w podłogi i okna. Wszystko zależy od potrzeb klienta, ponieważ konkurencja na rynku namiotowych hal magazynowych spowodowała, że do każdego zamówienia podchodząc bardzo elastycznie. I nie ma również problemu, aby wykonać taką halę całkowicie na indywidualne zamówienie.
Wybierając namiotową halę magazynową należy zawsze zadbać o to, aby była oną solidnej konstrukcji. Oprócz śrub, jej konstrukcja musi także bazować na poprzecznych oraz bocznych zastrzałach dachowych, ponieważ tylko takie rozwiązania techniczne poprawiają sztywność i stabilność takiej hali namiotu. Zastrzały te są również po to, aby podpierać solidną ciężką przecież plandekę. Trzeba również wybierać takie produkty lub firmy, które posiadają zestawy pasów wykorzystywanych w czasie montażu konstrukcji. Dzięki nim plandeka będzie dokładnie naciągnięta i zabezpieczona na stelażu. Co zarazem nie pozwala na jej jakieś niepożądane ruchy. Poza tym z dobrze naprężonej plandeki łatwiej spływa deszcz. 

Decydując się na postawienie namiotowej hali magazynowej warto również zastanowić się z jakiego materiału ma być wykonana plandeka. Na przykład ta wykonana z PVC, w porównaniu z plandeką PE, jest bardziej odporna na uszkodzenia, choćby rozerwanie. Wytrzymuje też lepiej większe i dłuższe promieniowanie UV niż PE. Natomiast plandeki z PE są lżejsze. To sprawia między iż łatwiej się je użytkuje.

Na taki magazyn nie trzeba pozwolenia

Przed montażem namiotowej hali magazynowej należy także dobrze zastanowić się nad odpowiednim miejscem jej umieszczenia. Współczesne konstrukcje tego typu są wytrzymałe. Nie są im straszne nawet bardzo silne podmuchy wiatru i najbardziej obfite opady. Ale spadające słupy czy konary drzew mogą taki namiot poważnie uszkodzić i zniszczyć też to, co znajduje się w środku. Dlatego – jeżeli to oczywiście możliwe nie umieszczać ich pod drzewami i słupami lub w ich pobliżu.

Jedną z ważnych zalet namiotowej hali magazynowej jest to, że konstrukcję tę można szybko rozłożyć, łatwo złożyć i na przykład przenieść w inne miejsce. Tego nie da się zrobić z murowanym magazynem. Poza tym, aby taki postawić, oprócz sporej sumy pieniędzy, potrzeba również wielu dokumentacji zgód, pozwoleń i podpisów. To wymaga czasu i zaangażowania. W przypadku namiotowej hali magazynowej ta cała biurokracja odpada i nie trzeba się później obawiać, że nagle pojawi się nadzór budowlany i zacznie się kwestionować inwestycję.

Wiele innych zastosowań

Namiotowe hale mają także szeroki wachlarz zastosowań. Nie muszą służyć tylko przedsiębiorcom i tylko jako magazyny. Doskonale nadają się również jako garaże. Nie tylko dla samochodów. Ich rozmiary pozwalają, aby dawały również schronienie maszynom budowlanym lub innym urządzeniom tego typu. Zmieści się tam nawet spora łódź. 

Mniejsze namiotowe hale magazynowe mogą też być o wiele tańszym rozwiązaniem niż murowana przybudówka lub osobny budynek gospodarczy na posesji, gdzie znajdzie się miejsce na niezbędne narzędzia i materiały. Taki namiot świetnie nadaje się również na podręczny warsztat. Ponieważ do każdego namiotu można także doprowadzić ogrzewanie i stanowi także dobrą ochronę przed deszczem i wiatrem, to jest on również czasami wykorzystywany jako zagroda dla zwierząt hodowlanych. Tylko tych kilku wymienionych wcześniej przykładów pokazuje, jak prostym, praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem są namiotowe hale magazynowe. To do czego mogą służyć ograniczone jest właściwie tylko przez wyobraźnię i potrzeby osoby, która chce się w taką halę zaopatrzyć.