Meble industrialne
Kategorie:

Meble industrialne

Meble industrialne – otwarte, wolne i wywołujące emocjonalną reakcję. Mówimy o stylu industrialnym, konkretnym kierunku projektowania, w którym osadzona jest koncepcja nowości oraz umiejętności nadawania przestrzeniom i meblom nieoczekiwanych funkcji, aby tworzyć kombinacje i rozwiązania z nutką nowoczesnego stylu. Producent mebli industrialnych oferuje wyrafinowany design, unikalne kombinacje, idealną syntezę oryginalności, funkcjonalności. Otwarta przestrzeń i dowolność aranżacji mebli: jadalnię i salon można łączyć w różne kombinacje dzięki witrynom industrialnym. Duży regał i witryna z drzwiami w ramie ze szkła łączą salon i kuchnię w jednolitą harmonię stylistyczną.

Stylowe materiały na witryny w stylu industrialnym

Metal to główny materiał charakteryzujący przestrzeń w stylu industrialnym. Witryny będące połączeniem drewna (lub MDF) i metalu w unikalny sposób cechują najlepsze meble industrialne, tworząc pionowe struktury oraz ścisłą przemianę pustych i wypełnionych przestrzeni. Drewno w połączeniu z metalem sprawia, że przestrzeń jest cieplejsza i bardziej zachęcająca. Jednym z istotnych elementów wystroju domów, biur czy sklepów jest szklana witryna. Tutaj umieszczane są produkty, które mogą przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie domowników, gości i kupujących. Z reguły w witrynach industrialnych eksponowane są próbki z nowych kolekcji, najdroższe towary czy stylowe dodatki.meble loftowe

Cechy witryn industrialnych wykonanych z różnych materiałów:

  • Drewno. Jest to czysty, ekologiczny materiał, który wygląda elegancko. Witryna industrialna wykonana z drewna może mieć różnorodne odcienie, co pozwoli dobrać opcję do każdego wnętrza. Jest bardzo wytrzymała, odporna na duże obciążenia.
  • Płyta wiórowa. Jest to jeden z niedrogich materiałów, który może nadać meblom industrialnym oryginalny wygląd. Witryna wykonana z płyty wiórowej pokryta jest specjalną powłoką, która zwiększa żywotność produktu.
  • MDF. Witryny industrialne MDF wyróżniają się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, często pokryte okleiną lub folią o różnych odcieniach. To materiał odporny na ścieranie i zadrapania i co istotne nie przyciąga kurzu.
  • Szkło. Tworzy konstrukcje powietrzne, wykorzystywane do produkcji półek i drzwi. Poddawane jest specjalnej obróbce, która pozwala delikatnemu materiałowi wytrzymać duże obciążenia.
  • Metal. Służy do wykonywania okuć witryn industrialnych.

Modele witryn industrialnych

Witryna to specjalna konstrukcja, która służy do otwartego przechowywania różnych produktów i może być częściowo lub całkowicie przeszklona. Takie meble industrialne zwracają uwagę na oryginalne rzeczy i dekorują wnętrze. Duża 3-panelowa witryna prezentuje wszystkie charakterystyczne elementy mebli industrialnych o wysokim poziomie estetycznym. Panele boczne, blat, metalowe okucia, drzwi w aluminiowej ramie z prążkowanym szkłem.

Meble industrialneJednym z najprzytulniejszych miejsc w domu jest salon, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na dobór mebli industrialnych. Obecnie popularna jest szklana witryna do salonu, która idealnie pasuje do wnętrza o tym stylu, pozwala na umieszczenie naczyń lub elementów wystroju w widocznym miejscu. Istnieje wiele modeli witryn, które są wykonane z różnych materiałów, mają różne wzory i kolory. Szklana witryna to najlepszy sposób na wyposażenie salonu i wyeksponowanie ulubionych rzeczy lub pięknej zastawy stołowej.

Ta opcja jest często stosowana we wnętrzach vintage. Produkt podzielony jest na dwie części – szklany blat i nie przeźroczysty spód. W dolnej części często przechowują różne artykuły gospodarstwa domowego, które nie są wystawione na widok publiczny. W dolnej części witryny mogą znajdować się szuflady lub drzwiczki, za którymi schowane są półki. Zamknięta część witryny industrialnej pozwala na przechowywanie w niej nie tylko naczyń, ale także rozmaitych przyborów kuchennych.

Wykorzystywanie mebli industrialnych – witryny

Witryny industrialne to nie tylko integralny element projektu, ale także skuteczne narzędzie marketingowe. Wzrost sprzedaży osiągany jest dzięki stylowemu projektowi witryny, dobremu oświetleniu oraz odpowiednio dobranym próbkom do ekspozycji. Industrialny styl aranżacji wnętrz można nazwać dość odważną decyzją. Zastosowane materiały, kolorystyka oraz połączenie różnych kształtów geometrycznych. We wnętrzu wykonanym w przemysłowym stylu nigdy nie ma elementów nowoczesnej dekoracji. Tego wzornictwa nie można mylić z innymi trendami. Pomimo tego, że na przykład design sklepu w tym stylu może na pierwszy rzut oka wydawać się dziwny, to zdecydowanie przykuwa uwagę klientów. Tak kreatywne wnętrze pozwala tworzyć poczucie przytulności i komfortu.

Praktyczna witryna do przedpokoju wykonana w modnym industrialnym stylu, stanie się ulubionym miejscem do przechowywania. Może zawierać otwarte półki oraz zamknięte szafki czy też szuflady. Półki najczęściej wykonane są z litego drewna obramowane metalową ramą wykonaną z rury profilowej. Jej słupki boczne produkowane są w formie drabiny i zakończone nogami podobnymi do płozy sań. Drewniane elementy czasami pokrywane są ekologicznym olejem, który konserwuje i podkreśla naturalną strukturę drewna. Producent mebli industrialnych wprowadza na rynek różne rozwiązania projektowe witryn, dlatego dostępne są ich różne rozmiary, formy i kolorystyka.