Szybkie zbycie pojazdu - skup aut
Kategorie:

Szybkie zbycie pojazdu – skup aut

Szybkie zbycie pojazdu – skup aut. Branża motoryzacyjna to dynamiczna dziedzina handlowa, w której sprzedaż samochodów nowych i używanych dominuje od wielu lat. Motoryzacyjne serwisy internetowe zawierają tysiące ogłoszeń prywatnych sprzedawców, dlatego szybkie pozyskanie kupca może okazać się trudnym zadaniem. Właściciele samochodów ponoszą dodatkowy koszt za cykliczne wystawianie ogłoszeń, a wartość pojazdów z czasem szybko maleje. Bardzo często jedynym wyjściem na szybką sprzedaż pozostaje obniżenie ceny wyjściowej za auto. Klienci, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki ze sprzedaży samochodu, mają do dyspozycji firmy kupujące auta, szybko i bez zbędnych formalności. Do tego typu przedsiębiorstw zaliczany jest m.in. skup aut.

Dlaczego warto sprzedać samochód w auto skupie

Skup aut oferuje swoim klientom szybką i bezproblemową transakcję gotówkową, dlatego taka forma sprzedaży zalecana jest osobom, którym zależy na natychmiastowym uzyskaniu pieniędzy ze sprzedaży swojego samochodu. Klient obsługiwany jest przez profesjonalny personel firmy, który załatwia wszelkie formalności związane z umową kupna-sprzedaży pojazdu. W przypadku zaakceptowania przez zbywającego złożonej oferty przez skup aut, sprzedawcy wypłacana jest określona kwota w gotówce, co finalizuje całą transakcję. Profesjonalny skup aut nie wywiera presji na sprzedającym. Wpływa to na przemyślaną decyzję zbywcy auta, który decyzję o akceptacji złożonej oferty przez firmę, podejmuje w wybranym przez siebie czasie. Ceny oferowane przez skupy pojazdów stanowią adekwatną wycenę samochodu na dzień sprzedaży, na podstawie fachowej weryfikacji stanu technicznego, historii serwisowej oraz stanu wizualnego pojazdu. Osoby sprzedające są świadome wykrytych wad, które wpływają na wysokość oferty zakupowej firmy.

Jak przygotować samochód do sprzedaży w auto skupie

Szybkie zbycie pojazdu - skup autWłaściwe przygotowanie pojazdu wpływa na szybkość dokonanej ogólnej weryfikacji auta oraz całej transakcji. Pojazd przed sprzedażą powinien być umyty z zewnątrz i wyczyszczony wewnątrz. Wysoka estetyka świadczy o dbaniu samochodu przez właściciela. Lakier samochodu musi być wolny od zabrudzeń, smarów i nalotów, ze względu na konieczność zbadania grubości lakieru profesjonalnym miernikiem. W samochodzie powinny znajdować się wyłącznie niezbędne rzeczy, tj. wyposażenie podstawowe samochodu (lewarek, trójkąt ostrzegawczy, klucz do kół i apteczka samochodowa). W samochodzie nie należy posiadać bagaży, które mogłyby utrudnić oględziny auta. Kierowca powinien posiadać całą dokumentację samochodu, tj. kartę pojazdu, książkę serwisową, aktualne ubezpieczenie OC oraz historię w postaci faktur za części i naprawy. Istotne jest to, aby właściciel nie ukrywał wad i usterek. Sprzedaż samochodu powinna być świadomą decyzją właściciela auta, który powinien dodatkowo uwzględnić koszt naprawy awarii i niesprawności, jakie będzie musiał ponieść nowy właściciel pojazdu. Skup aut dysponuje wykwalifikowanym personelem technicznym, który precyzyjnie ocenia ogólny stan pojazdu.

Kto najczęściej sprzedaje samochody do auto skupu

Profesjonalny skup aut cieszy się zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i właścicieli największych przedsiębiorstw na rynku sprzedających pojazdy flotowe. Sprzedawcy decydujący się na transakcję z firmą skupującą samochody zazwyczaj nie mają nic do ukrycia, dlatego cena oferowana przez skup aut jest adekwatna do ogólnego stanu pojazdu, co wpływa na zadowolenie klienta. Sprzedawcy, którzy najczęściej podejmują współpracę ze skupami pojazdów, oferują auta bezkolizyjne, ze sprawdzoną historią serwisową, z oryginalnym przebiegiem kilometrów oraz potwierdzoną historią przeprowadzonych napraw.

Na czym polega weryfikacja pojazdu w auto skupie

Oględzin pojazdu sprzedawcy dokonuje profesjonalny personel techniczny w dostosowanym do tego celu serwisie pojazdów, którym dysponuje skup aut. Niektóre firmy zgadzają się na weryfikację pojazdu w miejscu i czasie określonym przez klienta. Ogólna weryfikacja pojazdu polega na ocenie stanu technicznego głównych podzespołów mechanicznych auta, tj. silnik, skrzynia biegów oraz układ zawieszenia. Ponadto oględzinom zostaje poddane wnętrze pojazdu pod względem zużycia eksploatacyjnego. Wykwalifikowani blacharze i lakiernicy oceniają stan zewnętrzny auta pod kątem ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych elementów karoserii. Sprawdzane jest również działanie wyposażenia elektrycznego w pojeździe.

Skup aut posiadający doświadczenie w branży dokonuje oględzin w jak najszybszym czasie, dbając o czas klienta. Po weryfikacji auta sporządzany jest raport, na podstawie którego analityk finansowy firmy wycenia koszt niezbędnych napraw oraz ustala cenę ostateczną, która jest oferowana sprzedawcy. Klient nie musi przyjmować oferty w dniu oględzin, jednak musi wziąć pod uwagę, że wartość pojazdów szybko maleje, co działa na niekorzyść sprzedających. Profesjonalny skup aut często oferuje wyższe ceny rynkowe za kupowane auta, co ma na celu zachęcić klientów do nawiązania stałej współpracy z firmą.