Które rozwiązania są najbardziej efektywne w kwestii przejazdu z Polski do Niemiec?
Kategorie:

Które rozwiązania są najbardziej efektywne w kwestii przejazdu z Polski do Niemiec?

Które rozwiązania są najbardziej efektywne w kwestii przejazdu z Polski do Niemiec? Niemcy nadal znajdują się na pierwszym miejscu wśród krajów, gdzie Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych. Dodatkowo z ankiety przeprowadzonej wśród osób z naszego kraju jest to nadal państwo, gdzie najbardziej chcemy pracować. Nasz zachodni sąsiad wyprzedza pod tym względem Holandię i Wielką Brytanię. Na szczęście Niemcy znajdują się dość blisko.

Busy do Niemiec z zachodniopomorskiego jadą nieraz zaledwie kilka godzin, czyli krócej niż z Warszawy do Krakowa. Kwestia transportu nie jest więc szczególnie problematyczna. Pomimo tego przyjrzymy się najpopularniejszym rozwiązaniom i spróbujemy wskazać cechy, które je wyróżniają. Oczywiście nie ma jedynej słusznej metody, ponieważ wszystko zależy od preferencji konkretnej osoby. Pojawia się również więcej zmiennych. Przykładowo zachodniopomorskie busy do Niemiec są trochę inną formą niż te, które rozpoczynają trasę np. w województwie podkarpackim. Bardzo popularnym środkiem transportu do Niemiec są też oczywiście samochody. W przypadku przejazdu spod naszego domu pod dany adres w Niemczech skuteczne okazują się autobusy (o czym wspomnimy później) oraz samochody. W przypadku samolotów i pociągów można dodatkowo skorzystać z usług taksówek, ale jest to rozwiązanie drogie i nieefektywne.

Przejazdy autobusowe jako oczywiste, tanie i ekonomiczne środki transportu (również pod konkretny adres)

Busy z Polski do Niemiec  odjeżdżają bardzo często. W przypadku niektórych miast nawet co kilkanaście minut. To pokazuje, że w wielu miejscach w naszym kraju nie ma problemu z dostępnością do tej formy transportu. Dodatkowo jest to dość komfortowe oraz tanie. Ten pierwszy aspekt wynika przede wszystkim z tego, że to kierowca pracuje. My jesteśmy jedynie pasażerami. Możemy ten czas wykorzystać na sen lub oglądanie filmu na słuchawkach. Po prostu możemy optymalizować wykorzystywany czas. Busy do Niemiec  są również stosunkowo tanie. Z pewnością jest to znacznie korzystniejsze ekonomiczne niż samoloty. Dodatkowo ostatnio coraz popularniejsza staje się opcja przewozu pracowniczego pks.szczecin.pl/przewozy-pracownicze/ czy od domu do domu. Oznacza to, że autobus skręci trochę z trasy w taki sposób, żeby zawieźć nas pod konkretny adres. Busy ze Szczecina do Niemiec występują w wielu wariantach i nie ma żadnego problemu, żeby znaleźć wśród nich podobne rozwiązania. Dodatkowo wywołany do tablicy bus Berlin-Szczecin (lub odwrotnie) występuje w wielu godzinach, co jest bardzo przydatne, ponieważ przejazdy na tak krótkiej trasie mogą nas dotyczyć np. co tydzień.

Samochód, czyli dla wielu najwygodniejsza forma transportu do Niemiec

Które rozwiązania są najbardziej efektywne w kwestii przejazdu z Polski do Niemiec?
Które rozwiązania są najbardziej efektywne w kwestii przejazdu z Polski do Niemiec?

Dla wielu osób pojechanie do Niemiec samochodem będzie najkorzystniejszą formą. Dotyczy to w szczególności osób, które nie lubią być w żaden sposób uzależnione od innych. Po pierwsze samochodem możemy wyjechać o dowolnej porze. Po drugie podróż będzie stosunkowo krótka. Po trzecie nie każde miejsce w Polsce oferuje dużą elastyczność na trasie do Niemiec, a samochód jest odpowiedzią na takie trudności. Ponadto w trakcie przejazdu możemy odbyć dowolną ilość przerw (podczas jazdy samemu) i tym samym nie musimy dostosowywać się do danych harmonogramów. Jest to jednak rozwiązanie stosunkowo drogie. Można wziąć ze sobą współpasażerów i wtedy obniżony zostanie komfort, ale korzystniejsze okażą się koszty. Aspekt finansowy stanie się kompletnie nieopłacalny, jeśli dojdzie do potrzeby holowania na autostradzie już po stronie niemieckiej. Wiąże się to z bardzo dużymi kosztami. Należy więc wyjeżdżać do tego kraju wyłącznie autami o dobrym stanie technicznym, ponieważ w innym przypadku można narazić się na znaczące nieprzyjemności.

Samolot + taksówka jako szybka forma transportu, jeśli nie odbędzie się pod konkretny adres

Oczywiście najszybciej dostaniemy się do Niemiec samolotem. Jest to właśnie największa zaleta tego rozwiązania. Mniejsza ilość miejsca, którą oferują tanie linie lotnicze, również nie stanowi problemu na tak krótkiej trasie. Można więc traktować to rozwiązanie jako jedno z najbardziej komfortowych. Wadą może być cena, chociaż wcale tak być nie musi. Wszystko wynika przede wszystkim z ilości czasu, który mamy do dyspozycji na poszukiwanie biletu. Jeśli będzie go więcej, istnieje duża szansa, że uda nam się trafić na tanią ofertę. Dotyczy to choćby sprzedaży biletów w ostatniej chwili. Pojawia się jednak problem z dostępnością. Nie w każdym mieście znajduje się lotnisko. Ponadto problematyczny może być również transfer z lotniska pod konkretny adres. O ile po polskiej stronie istnieje duża szansa, że ktoś będzie nas mógł odwieźć, w Niemczech może pojawić się potrzeba zamówienia taksówki. Nie każdy mieszka przecież w centrum miasta.

Pociąg + taksówka jako rozwiązanie dla osób, które lubią ich klimat

Alternatywną opcją jest skorzystanie z pociągów. Jakie są zalety tego rozwiązania? Po pierwsze możliwość skorzystania z ulg. Zazwyczaj są one większe niż w przypadku autobusów. W takiej sytuacji rozwiązanie może być korzystne ekonomiczne. Po drugie komfort może być zróżnicowany, ale może to zostać podwyższone przez zamówienie miejsca w wagonie sypialnianym lub skorzystanie z oferty pierwszej klasy. Komfort nie jest jednak kwestią oczywistą w przypadku pociągów. Wydaje się, że jest to rozwiązanie, które najbardziej zależy od indywidualnych preferencji. W ogóle każdą z opcji należy rozpatrywać w ten sposób. Szczególnie kwestie ekonomiczne mogą wyglądać różnie nawet w obrębie jednej kategorii. Przykładowo jedne samochody spalają więcej paliwa od innych, a nie każdy ma do dyspozycji ulgi na przejazd pociągiem lub autobusem. Zawsze gdy pojawia się potrzeba zamawiania taksówki, dochodzą również znaczące koszty. Duża ilość zmiennych sprawia, że nawet każdy wyjazd można planować oddzielnie.