Jak rozpoznać oryginalne marynarki armani
Kategorie:

Jak rozpoznać oryginalne marynarki Armani

Jak rozpoznać oryginalne marynarki Armani. Przemysł odzieżowy obecnie nie przypomina niczego, co tak naprawdę występowało w przeszłości. Nawet jeżeli porównamy sobie obecną sytuację do tej, która była na przykład w latach dziewięćdziesiątych, czy na początku XXI wieku, to zauważymy istotne różnice.

Przede wszystkim zwiększyła się oczywiście (a przynajmniej mówimy tutaj o krajach zachodnich) dostępność różnego rodzaju odzieży. Z drugiej strony zmalała cena. Również bardzo zmalała jakość. Z tego powodu konsumenci podzielili się na dwie główne grupy. Pierwsza z nich korzysta z tej zmiany pełnymi garściami. Kupuje ubrania w dużej ilości oraz często, ponieważ ich słaba jakość powoduje, że takie ubranie należy często wymieniać. Druga grupa jest jakby przeciwieństwem pierwszej, czyli kupuje ubrania zdecydowanie lepszej jakości, są to głównie ekskluzywne marki odzieżowe damskie oraz męskie, przede wszystkim dlatego, że zależy im na trwałości oraz jakości. Na tej drugiej grupie, niestety żeruje bardzo dużo oszustów, którzy próbują sprzedawać ekskluzywną odzież damską i męską, a w zasadzie ich podróbki, jako ubrania oryginalne.

Skąd biorą się podróbki?

Głównym krajem, z którego importuje się podróbki, są Chiny. Bardzo wiele osób, które były w Chinach może potwierdzić, że w Chinach istnieje bardzo dużo sklepów stacjonarnych, a w zasadzie potężnych hal, w których możemy kupić podróbkę w zasadzie każdego ekskluzywnego produktu, ubrania czy innych akcesoriów. Można by powiedzieć, że podróbki te są łudząco podobne do pierwotnych oryginałów, ale są oczywiście różnego rodzaju elementy, na które jeżeli zwrócimy uwagę, to od razu rozpoznany podróbkę.

Sprowadzanie podróbek z zagranicy

Oczywiście nie musimy wcale jechać do Chin, aby kupić podróbki. Możemy je sprowadzić bardzo szybko i bardzo prosto, poprzez różnego rodzaju sklepy aukcyjne, które oferują możliwość kupienia towaru prosto z Chin. Na przykład możemy w taki sposób kupić marynarkę firmy Armani. O ile kupujemy taką marynarkę i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to podróbka, to nie ma w zasadzie w tym nic aż tak bardzo złego. Jesteśmy świadomi, że produkt ten, chociaż będzie wyglądał na marynarkę Armani, to w rzeczywistości będzie obarczony wieloma wadami, których produkt oryginalny nie posiada. Jednak często zachodzi taka sytuacja, że są osoby czy nawet firmy, które ściągają bardzo dużą ilość marynarek Armani, a potem wtórnie odsprzedaje je na polskim rynku, jako towar oryginalny. Tutaj tak naprawdę mamy już do czynienia z oszustwem, ale nie każdy jest tego świadom i nie każdy wie, jak sprawdzić, czy kupowany towar jest faktycznie oryginałem.

Podstawowe zasady sprawdzenia, czy marynarka Armani jest oryginalna

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest to, czy marynarka posiada w ogóle numer CA lub numer RN. Numery te są niczym innym jak numerem identyfikacyjnym produktu odzieżowego firmy Armani. Wpisując numer danego produktu na stronie internetowej producenta, możemy dostać informacje, czym jest dany produkt, gdzie został wyprodukowany oraz z użyciem jakich materiałów. Warto wspomnieć, że każdy taki numer jest indywidualny dla każdej marynarki, czy dla każdego ubrania firmy Armani. Może się zdarzyć, że marynarka będzie posiadała taki numer, ale po wpisaniu na przykład na stronie producenta okaże się, że numer nie istnieje. Wówczas mamy 100% pewności, że mamy do czynienia z podróbką. Jeżeli numer, który spiszemy, wskaże produkt zupełnie inny, niż nabyliśmy, czyli na przykład spodnie, to również w zasadzie mamy pewność, że jest to podróbka. W każdym z tych przypadków najprawdopodobniej kupiliśmy towar wybrakowany i podrobiony.

Jak rozpoznać oryginalne marynarki armaniCena również może być dla nas dość dobrą sugestią. Osoby, które sprzedają podróbki jako oryginalne ubrania, oferują je w takich cenach, które są atrakcyjne, ale które na pierwszy rzut oka, niekoniecznie sugerują, że mamy do czynienia z podróbką, a na pewno nie dla osób, które na przykład marynarkę Armani kupują po raz pierwszy. Na przykład marynarka firmy Armani może kosztować w zależności od modelu, od 500 do nawet 1000 zł. Natomiast podróbki mogą kosztować od 300 do 700 zł. Różnica 200 lub 300 zł robi już dla nas różnice, ale w dalszym ciągu nie jest to mało. Jednak w tego typu sytuacji powinniśmy być bardzo ostrożni, ponieważ w rzeczywistości możemy kupić za 300 zł marynarkę, która warta jest maksymalnie 100 zł, a którą nawet moglibyśmy kupić samodzielnie poprzez stronę wysyłkową za 70 zł.

Wykończenie oraz inne detale

Ostatecznie, jeśli już kupiliśmy produkt i mamy go przed sobą, to możemy sprawdzić tak naprawdę, w jaki sposób wykończony jest produkt. Markowe ubrania są takie drogie nie tylko dlatego, że mają odpowiednie logo. Przede wszystkim cena takiego produktu, związana jest, z tym że jakościowo dobre materiały oraz dobre wykończenie jest po prostu kosztowne. Bardzo dużo ludzi spędza dużo więcej pracy, na porządnym uszyciu marynarki, niż na uszyciu podróbki. Najczęściej podróbki będą mieć krzywe szwy, niepoobcinane nitki, bardzo często zamki będą nierówno wszyte, a dodatkowo możemy zwrócić uwagę na przykład na materiał, z jakiego wykonane są na przykład guziki. W przypadku markowych ekskluzywnych ubrań będzie to metal lub masa perłowa, w przypadku podróbki będzie to plastik.