Apple id jak odzyskać hasło?
Kategorie:

Apple id jak odzyskać hasło?

Apple id jak odzyskać hasło? To naprawdę trudna sprawa, gdy tracisz dostęp do swojego Apple ID, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo ważne są dane, które przechowuje. W przypadku, gdy zdarzy Ci się zapomnieć Apple ID lub związanego z nim hasła i w ten sposób stracisz dostęp do swoich cennych danych, takich jak zdjęcia i notatki, co jest wskazane, aby zrobić? W pierwszej kolejności, nie wpadaj w panikę.

Apple daje wiele sposobów na odzyskanie utraconego lub zapomnianego hasła. Twój Apple ID to klucz do wszystkich produktów Apple, takich jak iTunes, iCloud i inne. Niezależnie od tego, czy polegasz na nim do użytku osobistego, czy w biznesie, zapomnienie go jest poważną przeszkodą, która może spowodować zatrzymanie produktywności. W tym artykule nauczymy Cię kilku różnych sposobów, jak możesz odzyskać swój Apple ID i wykonać odzyskiwanie hasła Apple.

Odzyskaj swój Apple ID za pomocą pytań bezpieczeństwa

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem na odzyskanie Apple ID jest użycie zarejestrowanej wiadomości e-mail lub pytań bezpieczeństwa. Jeśli pamiętasz e-mail dołączony do utraconego identyfikatora Apple ID, możesz po prostu wykonać poniższe kroki, aby odzyskać zapomniane hasło. Z dowolnego urządzenia przejdź do strony internetowej iforgot Apple id. Wprowadź swój identyfikator konta Apple, zazwyczaj jest to adres e-mail zarejestrowany jako konto Apple lub iCloud. Wybierz opcję resetu hasła, a następnie opcję “pobierz wiadomość e-mail”. Apple wyśle wytyczne na podany przez Ciebie adres e-mail. Otwórz wiadomość e-mail otrzymaną od Apple i postępuj zgodnie z wytycznymi, aby zresetować nowe hasło do swojego Apple ID. Możesz również wybrać odpowiedź na “pytania bezpieczeństwa”. Jeśli chodzi o ustawianie nowego hasła do Apple ID, pamiętaj, że oprócz wymaganej długości, Apple nie pozwala Ci używać tego samego hasła, co zawsze. (Jeśli masz zbyt wiele haseł do zapamiętania, lepiej zaopatrzyć się w dobrego menedżera haseł, aby uniknąć irytującego powtarzania powyższych kroków).

Resetowanie hasła do Apple ID przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to dodatkowa warstwa zabezpieczeń dla Twojego Apple ID, która chroni Twoją własność i gwarantuje Ci wyłączny dostęp do danych, niezależnie od tego, czy ktoś zna Twoje hasło. Po włączeniu tej funkcji, dostęp do konta Apple można uzyskać tylko na zaufanym urządzeniu Apple po podaniu numeru telefonu i 6-cyfrowego cyfrowego kodu weryfikacyjnego. Istnieje również możliwość, że całkowicie zapomnisz o swoim Apple ID i nie możesz znaleźć żadnego sposobu na odzyskanie swojego hasła. Przy tej okazji możesz wykonać poniższe kroki, aby odzyskać swój Apple ID. Przejdź na stronę iforgot.apple.com i kliknij w “zapomniałem Apple ID”. Wypełnij swoje imię, nazwisko i adres e-mail, który został pierwotnie skonfigurowany dla Apple ID. Apple wykorzysta podane dane do odnalezienia Twojego Apple ID. Gdy identyfikator zostanie odnaleziony, kliknij “przejdź do swojego konta”, aby kontynuować. W jaki sposób wdrożyć proces odzyskiwania iTunes? Podłącz iPhone’a lub iPada do komputera. Otwórz iTunes. Wciśnij i przytrzymaj przez 10 sekund zarówno przycisk Uśpienia, jak i przycisk Home. Na komputerze potwierdź, że chcesz przywrócić swoje urządzenie. Poczekaj, aż proces przywracania zakończy się.

Jak zabezpieczyć Apple ID?

Apple id jak odzyskać hasło?Hasła są wszechobecne w erze informacji. Używamy ich każdego dnia, aby zalogować się na nasze konta internetowe i urządzenia. Hasła pomagają zabezpieczyć nasze cyfrowe życie. Pomimo ich powszechnego stosowania, hasła są z natury niebezpieczne, ponieważ są tylko informacją. Nie są powiązane z żadnym fizycznym obiektem. Atakujący mogą więc wykraść hasło z podatnej na ataki bazy danych albo mogą zakupić narzędzie, które pozwoli im na wejście na Twoje konto. Na potrzeby argumentacji załóżmy, że masz dostęp do swoich kont internetowych z MacBooka Pro lub iPhone’a. Urządzenia te wymagają podania identyfikatora Apple ID, aby móc korzystać z iTunes i innych funkcji, instalować uaktualnienia i odblokowywać ekran. Ten jeden zestaw danych uwierzytelniających jest kluczowy dla wszystkich użytkowników urządzeń Apple. Dlatego uważam, że Twój Apple ID zasługuje na dodatkową warstwę ochrony. Zaloguj się do swojego identyfikatora Apple ID za pomocą przeglądarki internetowej. Na stronie głównej Apple ID zobaczysz kilka podstawowych informacji o swoim koncie, w tym swój adres e-mail i datę urodzenia. Zobaczysz też sekcję “Bezpieczeństwo”, w której możesz zmienić hasło, pytania bezpieczeństwa, dodać e-mail ratunkowy i aktywować “Dwustopniową weryfikację”. Kliknij na hiperlinkowany tekst “Rozpocznij” pod tą ostatnią funkcją. Apple poprosi Cię o odpowiedź na dwa z trzech pytań bezpieczeństwa. Wprowadź prawidłowe odpowiedzi i kliknij “Kontynuuj”. Zostanie wyświetlone okno dialogowe z wyjaśnieniem, jak działa weryfikacja dwuetapowa i w jaki sposób zmienia ona sposób korzystania z urządzeń Apple. Kliknij przycisk “Kontynuuj”. Pojawi się kolejne okno dialogowe z prośbą o wpisanie numeru telefonu komórkowego. Apple wyśle kod weryfikacyjny za pośrednictwem wiadomości SMS na Twoje urządzenie mobilne. Wprowadź kod do przeglądarki internetowej i kliknij “Weryfikuj”. Apple przedstawi Ci klucz odzyskiwania, którego możesz użyć, aby uzyskać dostęp do swojego konta w przypadku utraty urządzenia lub tymczasowego braku możliwości otrzymania kodów do urządzenia.