Agencja pracy tymczasowej – jak to działa?
Kategorie:

Agencja pracy tymczasowej – jak to działa?

Agencja pracy tymczasowej – jak to działa? W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci krótkoterminowe stanowiska pracy znacznie się rozwinęły. Rynek umów na krótki okres czasu ułatwia ludziom ustalanie własnych godzin i realizowanie różnorodnych zainteresowań, podczas gdy staże zapewniają studentom i kandydatom na poziomie podstawowym doświadczenie niezbędne do znalezienia stanowiska w pełnym wymiarze godzin. Innym rodzajem elastycznego zatrudnienia jest praca tymczasowa, która jest ograniczona czasowo, zwykle trwająca do 6 miesięcy.

Co to jest agencja pracy tymczasowej?

Agencje pracy tymczasowej specjalizują się w wyszukiwaniu krótkoterminowych ofert posad i wysyłaniu wykwalifikowanych kandydatów na te oferty. Firmy często potrzebują dodatkowych park rąk, ale tylko na krótki czas. Zamiast zatrudniać i zwalniać ludzi lub samodzielnie przechodzić przez długi proces rekrutacji i formalności, spółki zwracają się z ich wymaganiami kadrowymi do agencji pracy tymczasowej. Takie działalności mogą zaspokoić ich potrzeby takie jak:

Zatrudnianie sezonowe

Firmy zajmujące się handlem detalicznym i gastronomią mogą poprosić o kilku pracowników agencji pracy tymczasowej w najbardziej ruchliwych tygodniach sezonu wakacyjnego. Jeśli wyniki danej osoby jest zadowalająca, jednostka organizacyjna prawdopodobnie umieści ją w innym miejscu w ciągu kilku tygodni.

Zatrudnianie przez wzgląd na doświadczenie lub zestaw umiejętności

Podczas gdy wiele agencji pracy tymczasowej współpracuje z kandydatami do posady na poziomie podstawowym, niektóre firmy specjalizują się w pracownikach z Ukrainy o określonych umiejętnościach. Na przykład duża firma może chcieć zatrudnić kierownika projektu na sześciomiesięczny projekt. Tego typu krótkoterminowe pozycje o wysokim stopniu zaangażowania mogą być trudne do obsadzenia.

Zapewnienie możliwości dla wszystkich harmonogramów

Jednostki organizacyjne mogą być również idealne dla osób, które potrzebują zajęć w określonych godzinach i mogą wymagać elastycznego harmonogramu, pracy nocnej, weekendowej lub sezonowej. Na przykład nauczyciel może skontaktować się z nimi w celu uzyskania pracy wakacyjnej, aby mógł zarobić dodatkowe pieniądze, gdy w szkole nie odbywają się lekcje.

Jak działają agencje pośrednictwa pracy?

Agencja pracy tymczasowej – jak to działa?Chociaż wiele agencji pracy tymczasowej zajmuje się obsadzaniem stanowisk tymczasowych, nie wszystkie są w stanie obsłużyć zatrudnienie. W ich systemie firma płaci pośrednikowi za przeglądanie, rozmowy kwalifikacyjne i zgłaszanie garstki kandydatów na określone stanowisko. Główna firma przeprowadza następnie wywiady z tymi osobami i decyduje, kogo zatrudnić. Zatrudniony kandydat pracuje dla firmy, która go wybrała, a nie dla pośredniczącej spółki. Pracodawca to główna różnica między agencją pracy a jednostką pracy tymczasowej, poza tym, że posada w tej drugiej nie jest stała.
Jednostki rekrutacyjne mogą obsadzić kilka wolnych stanowisk lub tylko jedno czy dwa. W agencjach pośrednictwa pracy w ich najlepszym interesie jest wysyłanie kandydatów, których zatrudni pracodawca i pozostaną w firmie. Jeśli pośrednik wyśle pracowników, którzy nie są wykwalifikowani, klient przestanie ich wykorzystywać. W niektórych przypadkach trudniej jest zostać wybranym na potencjalnego kandydata przez jednostkę pracy tymczasowej, ponieważ bardzo ostrożnie podchodzi do tego, kogo przyjmują i polecają swoim klientom.

Agencje tymczasowe pobierają opłaty od pracodawców, a nie pracowników

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o współpracy z agencją pracy tymczasowej, jest to, że nie powinieneś płacić za udział w procesie kolekcjonowania podań. Dzieje się tak, ponieważ nie jesteś klientem,  a „produktem”, oferującym swoje usługi organizacjom poszukującym talentów takich jak Ty. Agencje tymczasowe istnieją po prostu po to, aby połączyć Cię z odpowiednimi klientami.

Firmy zwracają się do organizacji, gdy nie chcą przeznaczać zasobów na proces rekrutacji. Mogą one nie mieć czasu na publikowanie na tablicach ogłoszeń, przeglądanie dziesiątek życiorysów i przeprowadzanie rozmów z potencjalnymi pracownikami. Jest to szczególnie ważne, jeśli firma szuka pracy w niepełnym wymiarze godzin lub tymczasowej. Zatrudnianie przez agencję oszczędza również czas, gdy ludzie są potrzebni do krótkoterminowego projektu, na przykład gdy pracownik jest na urlopie macierzyńskim lub w szczycie sezonu.

Polecamy :

 

Współpraca z profesjonalnymi menedżerami ds. Rekrutacji

Profesjonaliści pracujący dla agencji pracy tymczasowej jako rekruterzy specjalizują się w zatrudnianiu ludzi. Spędzają swoje dni oceniając kandydatów, ucząc się rozpoznawać potencjalne dopasowania i sygnały ostrzegawcze. Osoby te śledzą również sukcesy swoich miejsc pracy i uczą się, jak z czasem znaleźć dobrych pracowników. Oznacza to, że musisz być przygotowany na każdą rozmowę kwalifikacyjną. Upewnij się, że w trakcie podkreślasz swoje umiejętności i mocne strony. Twój rekruter może chcieć umieścić Cię w określonej roli ze względu na ten zestaw umiejętności lub mieć więcej ich otwartych dla Ciebie ze względu na to, co możesz zrobić. Mów otwarcie i szczerze o tym, co możesz zrobić i jaki wkład możesz zaoferować.