Wakacje na Sardynii
Kategorie:

Wakacje na Sardynii

Wybierasz się na wakacje na Sardynii? Na wyspie jest na pewno wiele atrakcji. Sardynia to druga co do wielkości wyspa we Włoszech położona w centrum Morza Śródziemnego. Jest w połowie drogi między Europą a gorącą Afryką. Co trzeba zobaczyć na Sardynii? Na naszej liście z pewnością znajdą się urwiste skały, piaszczyste plaże, przepiękne zatoczki, a przede wszystkim przejrzyste, turkusowe morza. Ta piękna wyspa zrobi na nas wrażenie. Jednak przed wyjazdem zawsze warto dowiedzieć się, co dokładnie zobaczyć, aby nie żałować po powrocie. Poniżej kilka wskazówek.

Stolica Sardynii

Zafascynował nas sardyński folklor, kuchnia i bardzo oryginalne rytuały. Mówi się, że ludzie mieszkający na Sardynii nie cierpią na depresję i są bardzo szczęśliwi. To nie tylko puste slogany reklamowe, ale ustalenia uznanych naukowców, którzy od lat szukają, dlaczego miejscowa ludność jest aktywna iw dobrej kondycji.
Sardynia jest popularna wśród Włochów, a także turystów z całej Europy. Przejdźmy do konkretów – co można zobaczyć na Sardynii? Bardzo ciekawym miejscem jest Park Narodowy La Maddalena Islands. W tym parku możemy podziwiać niezwykle przejrzyste i krystalicznie czyste wody. Na Sardynii warto również zobaczyć kanion Su Gorroppu, plaże Chia i miasto

Bossa i Alghero

Cagliari jest zdecydowanie największą atrakcją Sardynii. To miasto położone w Angel Bay. Jest stolicą Sardynii. Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu. Podobnie jak Rzym, znajduje się na siedmiu wzgórzach. Co można zobaczyć w stolicy? Naszą wycieczkę musimy rozpocząć od Dzielnicy Zamkowej. To najstarsza, ale i najpiękniejsza część stolicy. Z wieży możemy podziwiać Cagliari. Z całego serca polecamy Torre di San Pancrazio lub Torre dell’Elefante. Koniecznie trzeba zobaczyć rzymski amfiteatr. Amfiteatr pochodzi z II wojny światowej i doskonale pamięta epokę gladiatorów, a nawet epokę publicznych egzekucji.
Kolejną atrakcją Sardynii jest twierdza z przełomu XIX i XX wieku. To symbol miasta. Znaleźliśmy tę atrakcję w zabytkowej dzielnicy Castro (centrum Cagliari). Jest to ogromna konstrukcja wykonana z żółtego i białego wapienia. Obecnie jest miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych.

Nie zapomnij o Olbii

Olbia to nasza kolejna propozycja. Jest to jedno z głównych miast Sardynii. Jest znany jako centrum turystyczne i jest węzłem komunikacyjnym. Tutaj możemy podziwiać duży port, który przyjmuje promy z lądu. Dla turystów jest to świetna baza wypadowa do zwiedzania wschodniego i północnego wybrzeża oraz wnętrza wyspy.
Olbia znajduje się na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. To wielka atrakcja na Sardynii. Trzeba dodać, że historia miasta sięga czasów starożytnych. Powstała tam wówczas kolonia fenicka.

Inne atrakcje Sardynii

Mamoiada i Orgosolo to dwa bardzo popularne historyczne miasta, które musisz odwiedzić. Mamoiada słynie z tradycyjnych masek karnawałowych. Z kolei Orgosolo to piękny fresk. Jest tu około stu pięćdziesięciu. Miłośnicy sztuki znajdą tu kilka oryginalnych atrakcji. Możemy być pewni.

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Kolejną bardzo ciekawą atrakcją Sardynii jest Nuragi ( wakacje znajdziesz na https://wakacjenasardynii.pl/oferty-last-minute/ ). Możemy tu podziwiać siedem tysięcy tajemniczych wież zbudowanych bezpośrednio na planie koła. Pojawiły się prawdopodobnie między 1500 a 500 pne. Jednak naukowcy nadal nie są pewni ich zastosowania. Może były to mieszkania lub małe fortece obronne. Ciekawostką jest to, że zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1996 roku.

Na Sardynii nie może zabraknąć wycieczki do Groty Neptuna. Są to najpopularniejsze jaskinie na Sardynii. Ich nazwa pochodzi od boga morza. Można do niego dotrzeć łodzią od strony morza lub pokonując 600 kroków. Z nich widać malownicze morze i skaliste wybrzeża.

Na koniec wspomnijmy o dwóch urokliwych i wyjątkowych miastach położonych na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii. O jakich miastach mówimy? To Bosa i Alghero. Są od siebie oddalone o około pięćdziesiąt kilometrów. Ślady katalońskiej przeszłości wciąż są widoczne w Alghero. Alghero ma piękne historyczne centrum otoczone pięknymi plażami. Bosa to zdecydowanie znacznie mniejsze miasto, położone nad brzegiem rzeki Temo. To miejsce szczególnie polecane wszystkim romantykom. Miasto wciąż pielęgnuje wszystkie wielowiekowe tradycje. Tutaj możesz poczuć, że nie ma nic w innym świecie.

Każdy, kto choć raz widział Sardynię, pokocha ją. Na pewno jeszcze nie raz wrócimy na Sardynię. To świetne miejsce, żeby się nie nudzić. Przyciągnie nas piękno, ludzie, morze, jedzenie, tradycje, hotele i wszelkiego rodzaju rozrywki. To idealne miejsce dla nas wszystkich. Przyznajemy, że wakacje na Sardynii są popularne.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl