Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?
Kategorie:

Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?

Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy? Strzyżenie i farbowanie włosów to jedne z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich. Nie sposób nie zauważyć, że w większości przypadków zlecamy te zabiegi właśnie fryzjerom. Niektórzy decydują się co prawda na samodzielne ścięcie włosów, ale jest to dość ryzykowne. Na szczęście, możliwe jest znalezienie doświadczonego fryzjera, który nam pomoże. Co jednak zrobić, jeżeli mimo wszystko fryzjer nie zetnie naszych kosmyków tak jak trzeba? Okazuje się, że wówczas mamy kilka rozwiązań do wyboru.

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrego fryzjera. Okazuje się, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się na pozór wydawać. Jest to jednak jak najbardziej możliwe, jeżeli odpowiednio się postaramy. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być poczytanie opinii na temat poszczególnych zakładów fryzjerskich. Jeżeli możemy, poczytajmy opinie o konkretnych osobach. Wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo na to, że usługa, którą zlecamy zostanie wykonana we właściwy sposób. Dla zdecydowanej większości osób istotne jest także kryterium cenowe. Nie należy zapominać więc o tym, aby porównać cenniki poszczególnych zakładów fryzjerskich. Wtedy na pewno znajdziemy opłacalną ofertę. Trzeba także liczyć się z tym, że ceny bardzo skomplikowanych usług fryzjerskich mogą okazać się w rzeczywistości nieco wyższe niż zakładał cennik. Na szczęście, są to wyjątkowo rzadkie sytuacje. Najtańsze jest przeważnie podcięcie końcówek, a najdroższe cieniowanie włosów oraz farbowanie. Kosztowne są także upięcia okolicznościowe. Mowa tu przede wszystkim o upięciach ślubnych. Trzeba także liczyć się z tym, że kolejki do dobrych fryzjerów są dość długie. Czas oczekiwania będzie więc długi. Warto więc umówić się wcześniej. Trzeba również pamiętać, że usługi doświadczonych i wykwalifikowanych fryzjerów są kosztowniejsze niż usługi mniej doświadczonych specjalistów od włosów. 

Co robić, gdy usługa została wykonana nie tak jak trzeba?

Co zrobić gdy fryzjer źle zetnie włosy?Niestety, czasami wykonywanie usług fryzjerskich wiąże się z pewnym ryzykiem. Wizja klienta nie zawsze jest taka sama jak wizja fryzjera. Jeżeli chcemy uniknąć błędów, dobrze byłoby jak najstaranniej wyjaśnić fryzjerowi to, w jaki sposób ma być wykonane upięcie czy cięcie włosów. Podobnie należy postąpić przy farbowaniu kosmyków. Nie sposób nie zauważyć, że błędy zdarzają się zarówno doświadczonym fryzjerom, jak i tym, którzy są mniej wykwalifikowani. Co więc robić, jeżeli usługa nie zostanie wykonana tak jakbyśmy tego chcieli? Na pewno mamy co najmniej kilka wątpliwości. Przede wszystkim możemy poprosić fryzjera o korektę, jeżeli jest ona możliwa. Niestety, w przypadku zbyt krótkiego ścięcia włosów, za wiele poprawić się nie da Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się więc poproszenie o możliwość mniejszej zapłaty. Jeżeli jednak błąd fryzjerski był bardzo poważny, możemy liczyć nawet na darmowe ścięcie. Niestety, nie jest to możliwe we wszystkich przypadkach. 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak wspomniano wyżej, bardzo dobrym pomysłem jest staranne poszukiwanie fryzjera. Warto poczytać opinie i przejrzeć cenniki poszczególnych fryzjerów. Na tym jednak nie koniec. Doskonale byłoby również zdawać sobie sprawę z tego, jak długo trwa wykonywanie fryzur. Na to pytanie nie da się jednak udzielić odpowiedzi jednoznacznej. Na szczęście, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nie posiedzimy u fryzjera dłużej jak dwie godziny. Czasami udaje się wykonać odpowiadające nam cięcie w dwadzieścia minut. Niektórzy jednak bardzo relaksują się podczas wizyty u fryzjera. Wiele salonów fryzjerskich oferuje więc możliwość popijania kawy czy herbaty podczas czesania. Takie rozwiązanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają dużo czasu. Wybierając się do fryzjera, należy mieć sprecyzowany jakiś cel. Musimy wiedzieć mniej więcej co chcemy zrobić. Oczywiście doświadczony fryzjer pomoże nam dobrać najodpowiedniejszy rodzaj cięcia czy kolor. Jeżeli jednak będziemy wiedzieć, jaki efekt w przybliżeniu chcemy osiągnąć, i fryzjerowi, i nam będzie zdecydowanie łatwiej. Nie da się nie zauważyć, że u fryzjera możemy także zadbać o nasze kosmyki. W salonach fryzjerskich znajdziemy specjalne urządzenia, które pomogą nam zadbać o włosy. Możliwe będzie wykonanie specjalnych, mocno odżywczych i regenerujących masek. Przyniosą one ulgę przede wszystkim osobom, które posiadają włosy o wysokiej porowatości. Nie należy zapominać także o tym, iż w salonie fryzjerskim można wykonać keratynowe prostowanie włosów, a także ozonowanie. Obydwa zabiegi mają szansę znaleźć zwolenników. Dzień przed wizytą u fryzjera nie musimy wykonywać jakichś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy umyć włosy tak jak zwykle. Nie sposób nie zauważyć, że włosy zostaną odpowiednio przygotowane na miejscu. Fryzjer zdecyduje się na ich umycie, a także na nałożenie odpowiedniej maski. Oczywiście zrobi to tylko wtedy, gdy to konieczne. Przed wykonaniem upięcia nie jest konieczne mycie włosów w salonie fryzjerskim. Zawsze należy zrobić to jednak po farbowaniu kosmyków.