Peeling do twarzy
Kategorie:

Peeling do twarzy

Peeling do twarzy: głęboki poziom zanieczyszczenia cery stanowi dzisiaj problem u wielu osób, bez względu na rodzaj skóry oraz wiek. Dzieje się tak z uwagi na zanieczyszczenie środowiska, ciągły nadmiar stresu, jak i na zmiany hormonalne, które wywołane są brakiem snu, złą dietą, przyjmowanymi lekami czy prowadzonym stylem życia. Delikatne oraz regularne złuszczanie naskórka na twarzy pozwala, jednakże na usuwanie nadmiaru sebum, odkrycie miękkiej, zdrowej skóry oraz poprawienie krążenia krwi. Dzięki czemu skóra staje się zdrowsza oraz lepiej dotleniona.

Peelingi do twarzy – rodzaje

Peeling stanowi najskuteczniejszą metodę na złuszczenie starego już naskórka. Możemy go samodzielnie wykonać w domu, w czasie codziennego pielęgnowania skóry na twarzy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, który z ich ma największą wydajność.

Peelingi enzymatyczne

To najbardziej powszechne typy peelingów do twarzy. Za usunięcie martwego już naskórka odpowiadają w tym wypadku substancje mające w składzie roślinne enzymy. Działają niezwykle łagodnie, delikatnie oczyszczają, usuwają nagromadzone zanieczyszczenia i pobudzają ponadto produkowanie keratyny. Peelingi enzymatyczne stosuje się nierzadko w kosmetycznych gabinetach. Nie powodują one podrażnień, zatem można z nich korzystać nawet przed odbyciem ważnego spotkania. Są idealne dla praktycznie każdego typu skóry. Takim delikatnym, a równocześnie odznaczającym się dużą skutecznością, będzie peeling enzymatyczny z podwójną siłą złuszczających enzymów, które pochodzą z dyni oraz papai. Uzupełniany jest o proteiny soi i olej, które wykazują działanie nawilżające oraz pielęgnujące skórę. Możemy również wybrać enzymatyczny peeling z jagodami goji oraz witaminami. Tam także złuszczającą funkcję spełnia enzym pochodzący z dyni, który uzupełniono witaminowym koktajlem z jagody goji oraz olejem ze słodkich migdałów. Dzięki czemu skóra będzie bardzo dobrze złuszczona, nawilżona oraz jednocześnie odżywiona. Skóra stanie się też miękka oraz gładka, zaś jej kolor wyrównany.

Peelingi mechaniczne

Peeling do twarzy
Peeling do twarzy

Peelingi mechaniczne są niczym innym, jak popularną mikrodermabrazją. Ten typ peelingu, jest zdecydowanie najbardziej inwazyjny. Kosmetyki wykorzystywane podczas jego użytkowania dostają się do głębszych warstw skóry, dzięki temu, po zabiegu, widoczne mogą być zaczerwienienia oraz podrażnienia. W mechanicznym peelingu do twarzy znajdziemy granulki, którymi należy pocierać twarz, aby usuwać martwy już naskórek. Granulki te mogą mieć pochodzenie organiczne, wówczas są to zmielone na drobno nasiona, łupiny orzechów albo orzechy czy płatki owsiane. Firmy zajmujące się produkcją peelingów do twarzy, używają także granulek polietylenowych, wówczas kosmetyk jest delikatniejszy i mogą go używać osoby z cerą suchą albo normalną. Peeling ten może być używany rzadko, niemniej jednak efekty to ujędrniona, rozjaśniona oraz wygładzona skóra na twarzy. Tego rodzaju peelingiem o mechanicznym działaniu, powstającym na bazie ścieraniwa naturalnego, może być peeling węglowy, który równocześnie detoksykuje oraz złuszcza. Węgiel aktywny to składnik, który ma przede wszystkim wpływ na sebum. Absorbuje jego nadmierne ilości i zmniejsza widoczność obecnych na skórze porów. Zawartość glinki zielonej wykazuje oczyszczające i odświeżające działanie. Możemy także dokonać wyboru gruboziarnistego peelingu z jarmużem i zielonym jęczmieniem. Wówczas rolę ścierniwa pełnią niewielkie ziarna ryżu. Wykazują one intensywnie złuszczające właściwości, dzięki czemu mogą skutecznie usunąć martwy już naskórek. Celem łagodzenia intensywnego oddziaływania ścierniwa, w składzie powinien być D-pantenol, który koi naszą skórę.

Peelingi chemiczne

W peelingach chemicznych do złuszczenia naskórka wykorzystywane są kwasy – cytrynowy, jabłkowy, salicylowy oraz migdałowy. Działają one nie tylko oczyszczająco, ale również stymulują odnawianie się naskórka. Właśnie z tego względu są szczególnie polecane dla osób mających trądzikową cerę. Takie peelingi wspomagają także pozbywanie się potrądzikowych blizn.

Peelingi mieszane

Tego typu peelingi, stosowane są zasadniczo wyłącznie w kosmetycznych gabinetach. Polega to właściwie na tym, iż w czasie pojedynczego zabiegu, wykorzystywane są dwa typy peelingów. Najczęściej stosowane połączenie to mikrodermabrazja oraz laser.

Jak często stosować peeling do twarzy?

Zbawienne oddziaływanie peelingów do twarzy sprawia, iż chcemy korzystać z nich praktycznie codziennie. Niemniej jednak i w tym wypadku potrzebna jest rozwaga. Skóra na twarzy jest niezwykle delikatna, zatem nazbyt częste złuszczanie martwego już naskórka, może prowadzić do powstawania zaczerwienienia oraz podrażnień. Zwykle peelingi do twarzy należy używać 2-3 razy w przeciągu tygodnia, po bardzo dokładnym oczyszczaniu twarzy. Osoby mające zanieczyszczoną cerę, ziemistą albo tłustą, niemniej jednak bez zmian zapalnych, mogą używać delikatnego peelingu myjącego codziennie. Popularne domowe peelingi do twarzy, nie powinny być także używane częściej, aniżeli 2-3 razy w tygodniu.