Jak stosować witaminę C w proszku?
Kategorie:

Jak stosować witaminę C w proszku?

Jak stosować witaminę C w proszku? Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak stosować witaminę C w proszku? Odpowiedzi na to pytanie najczęściej szukamy w Internecie. Wpisując frazę: witamina c w proszku jak stosować, uzyskamy wiele satysfakcjonujących odpowiedzi. Jak się okazuje, możliwości jest naprawdę kilka. Jednak nas interesuje ten, który okazał się najłagodniejszy dla naszego układu pokarmowego.

Dodaj witaminę C do soku owocowego

Po wpisaniu frazy witamina c w proszku jak stosować, pierwszą sugestią, jaką otrzymaliśmy, była sugestia dodania do soku. Może to być sok owocowy, sok warzywny lub mieszanka soków warzywnych. Najlepiej świeżo wyciskany sok. Następnie łączymy obie korzyści w jednym kieliszku. Jest zarówno witaminą, jak i wspomaga wchłanianie flawonoidów.

Słodki sok jest świetny dla dzieci. Może to być świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy. Jeśli owoce, które mamy są wystarczająco słodkie, nie musimy dodawać cukru do naszych napojów. Słodycz pomarańczy naturalnie równoważy kwasowość witaminy C.

Jeśli chodzi o witaminę C dla dzieci, warto wspomnieć o małej sztuczce. Dr Andrew Saul zaleca rozpuszczenie jak największej ilości proszku witaminy C w najmniejszej ilości soku na raz. Po wypiciu szybko włóż dziecku do buzi coś słodkiego. Eliminuje to raczej nieprzyjemne doznania smakowe i będzie służyło jako nagroda dla dzieci, jeśli ponownie otrzymają łapówkę.

Wszyscy doskonale wiemy, że cukier nie jest zbyt zdrowy, ale w tym przypadku mamy znaczną przewagę nad samą szkodliwością, która jest najważniejsza. Dzieci powinny przyjmować witaminy, nie ma znaczenia, jaką sztuczkę lub metodę stosujemy. Wszystkie sztuczki są tutaj dozwolone.

Rozpuść witaminę C w herbacie lub wodzie

Jak stosować witaminę C w proszku?
Jak stosować witaminę C w proszku?

Co jeśli nie mamy dostępu do żadnych doków? Nie martw się zbytnio, ponieważ istnieją inne dobre sposoby, aby to zrobić. Możemy napić się herbaty. Możemy bezpiecznie zaparzyć herbatę owocową, ziołową czy zieloną. W ostateczności możemy też użyć zwykłej wody. Piękno herbat polega na tym, że zawierają tak zwane bioflawonoidy, których nie ma woda.

Bardzo ważne jest, abyśmy zdecydowali, że naczynie, w którym rozpuszcza się witaminę C, nie jest zbyt gorące. Można go podawać w temperaturze ciała lub śmiało w temperaturze pokojowej. Witamina C może się utleniać, jeśli napój jest zbyt gorący. Z ciekawości możemy zrobić eksperyment w domu. Dodajmy witaminę C do gorącej wody i trochę zamieszamy. Utlenianie w skrócie. Są to miriady uciekających bąbelków. Zjawisko to nie występuje, jeśli witamina jest rozpuszczona w ciepłej lub zimnej cieczy.

Roztwory witaminy C ukryteterapie.pl/kategoria/witamina-c można lekko dosłodzić miodem lub ksylitolem. Za każdym razem możemy przygotować świeży napój w szklance, ale nie jest to konieczne. W celach uzupełniających możemy przygotować pełną butelkę lub dzbanek tego napoju i pić go powoli przez cały dzień. Oczywiście witamina C przyjmowana w małych ilościach i często jest lepiej wchłaniana niż witamina C przyjmowana w dużych ilościach, ale rzadziej.

Nie możemy też przesadzić ze słodzikami. Spożywanie dużych ilości może powodować działania niepożądane, podobnie jak witamina C. Jaki jest efekt? Jest to efekt osmozy. Wiąże wodę w jelitach. Osmoza brzmiała dobrze, ale niestety okazała się przyziemna. Mamy biegunkę. Osoby, które wcześniej nie stosowały słodzików lub u których występują zmiany jakościowe i ilościowe we florze jelitowej mają bardzo niską tolerancję na poliole. Dlatego picie dużych ilości witaminy C rozpuszczonej w słodzikach może skończyć w toalecie. Co więcej, do łazienki idziemy szybciej niż nam się wydaje. Z pewnością tak się nie stanie, jeśli zrezygnujemy ze słodzików.

Zobojętnić kwas zasadą

Potrzebujemy bazy, która zneutralizuje kwas, a nie osłodzi witaminę C. Oto kolejny świetny sposób na poprawienie smaku roztworu witaminy C. Zamiast słodzić kwas, dodaj do niego roztwór, który straci całość lub część swojego kwaśnego pH. Najprostsze rozwiązanie można zneutralizować dodając alkalia, które powinien mieć prawie każdy dom. co mamy na myśli? Mowa o wodorowęglanie sodu, stąd bardzo popularna soda oczyszczona.

Do każdej witaminy C możemy dodać maksymalnie połowę ilości sodu w roztworze. Oczywiście możesz mieć mniej, jeśli chcesz. Wtedy jednak tylko częściowo zbuforujemy kwas. Wszystko dokładnie wymieszaj. Reakcje mogą być gwałtowne. Uwalnia się dwutlenek węgla i tworzą się bąbelki. Gdy nie chcemy, aby ta mieszanka się ulotniła, lepiej wziąć nieco większą szklankę.

Napój, który otrzymaliśmy, przypomniał nam smak wody mineralnej. Smak jest lekko słony i kwaśny. Picie jest jednak bardzo przyjemne. Jak widać, możliwości jest kilka. Każdy z nas znajdzie najlepszy sposób na przyjmowanie witaminy C w proszku.